Toiviainen ajaa Räsäselle kovaa tuomiota
Kyseisessä ketjussa olen yleisesti ja asiallisesti keskustellut psykologiasta ja ihmisen mielentoiminnasta ja minut suljettiin kyseisestä ketjusta jostain syystä pois en voi siis kommentoida enään .
Jos tällaista asiallista keskustelua käytäisiin vaikka tiedepalstalla ja jonkun mielipide perusteluineen suljettaisiin pois ihmettelisin kovasti .
Miksi uskontopalstalla toimitaan näin jos keskustelu on asiallista ja perusteltua eikö tämä ole jonkinlaista vainoa ja sensuuria sillä asialla ei pitäisi olla mitään merkitystä että toinen on alakynnessä keskustelussa tai että epämiellyttävät asiat ehkä johonkin uskovaisille tärkeään on kuitenkin perusteltu asiallisesti .
Mihin tämä uskontopalsta pyrkii tällä sensuroinnilla eikö se sensurointi ole jäänyt jo satojen vuosien taakse
Sensurointi v 2021
8
55
Vastaukset
Ööh... täh? 😮
- Anonyymi
No se koko ketju näköjään poistettiin .
Siellä oli asiallista keskustelua ja asiallisia perusteluita ketjun aiheesta kukaan ei käynyt henkilöön mutta perustelut tehtiin linkkien kanssa ja uskovaisten puoli taisi jäädä aika jyrän alle perusteluissa sitten iski ainakin minulle sensuuri en voinut enään kirjoittaa kyseiseen ketjuun ja nyt lopuksi ketju poistettiin .
Tämä oli nyt toinen ketju jonka on aloittanut tämä joku aito.aitolainen mikä lie ja jonka ketju on poistettu yhtäkkisesti kesken aiheen ja keskustelun joten en tiedä mikä tämän kaiken tarkoitus on ylläpitäjäkö näitä ketjuja poistaa vaikka keskustelu olisi asiallinen perusteluineen eikä ketään nimitellä tai morkata muuten.
Onko tämä "aitolainen "joku palstan ylläpitäjä ja poistaa ketjun jos siinä esitetty asiallinen fakta tieto on jotenki hänelle epämieluisaa.
- Anonyymi
Korjaus Aito .ainoa .avioliitto. onko hän siis joku moderaattori täällä ja voi poistaa ketjuja jos ne ei miellytä
- Anonyymi
Jaha ja kyseinen ketju palasi sitten mutta ei anna minun kommentoida mitään on joku esto päällä tulee joku ihme kieltomerkki eteen jos klikkaan "kommentoi"
No tällaista sitten uskovaisten hallinnoimalla palstalla vuonna 2021 . - Anonyymi
Miele onkin saksalainen.
- Anonyymi
Tästähän voisi jatkaa aihetta aatellen minkälainen olisi yhteiskuntamme jos täällä olisi kristityiden tekemä lainsäädäntö ja sensuuri se varmaankin toimisi juuri näin eli ihmisten sananvapaus ja mielipteiden vapaus olisi aika olematon jos se olisi ristiriidassa uskovaisen vallan kanssa ja sensuuri toimisi juuri tähän tapaan kaikessa kuten täällä palstalla.
Ajatellaan sensuuria nykyaikana vaikka venäjällä jossa hiljennetään toisinajattelijat ja estetään heidään mielipteensä sosiaalisessa mediassa ja niistä jopa rangaistaan se on aika kaukaista ja tuntematonta aluetta oikeusvaltiossa asuville jos ei näitä pilipali uskontopalstoja oteta lukuun joilla on ihan omat kuvionsa sensuurissaan.
Kyllä ajatuksen ja mielipiteen vapaus on hyvä arvo ja oikeus- Anonyymi
mielipiteen vapaus on tärkeintä muttä kyllä koto maassammekin yritys sensuroida jos olet eri mieltä valta median kanssa rokotteista tai islamististä.....kumpikin tuhoaa kansaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442797Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 591360
- 941253
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138- 471129