Oikeisto-mediat (mkl oikeisto-yle) tekevät nyt kaikkensa pimittääkseen historiallisen ...

Anonyymi

... luottolaman eli finanssikriisi2:n. Biljoonat euro lentelevät, jotta systeemi ei kaatuisi. Kulutajat on raskaasti ylivelkaannutettu. Viimeisin oikeisto-median valhe koski "pendelöintiä" hgistä muualle. Se on vähentynyt romahdusmaisesti, oltuaan suurimmillan 2002. Väki siis häipyy helsingistä (suomalaiset) ja matut tulevat voimallisesti tilalle, asuntokeinottelun tarpeisiin !

5

67

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hienoa että meitä johtaa nyt sosiaalidemokraatit. Pendelöinti uhohdetaan, madulointi kasvaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienoa että meitä johtaa nyt sosiaalidemokraatit. Pendelöinti uhohdetaan, madulointi kasvaa!

        En tiedä kuka Helsinkiä lopulta johtaa mutta herrliinin sanomat (hs) kertoi, että helsingissä rakennetaan asuntoja enemmän kuin aikoihin samaan aikaan kun väki muuttaa muualle.
        Kuka nuo asunnot maksaa? Entä ketä niihin muuttaa? Sen tiedän, että 5 - 6 tonnin neliöhinta on Erittäin tuottoisaa rakennusliikkeelle mutta totaali härski YLI-hinta suomiduunarille !!!

        Samaan aikaan on tilanne sellainen, että nk valtamedia ei tunnu tietävän, paljonko suomalaisilla on jo velkaa. Tämä selviää niiden ilmoille heittämistä luvuista, jotka ovat täysin sekavia. Tutustukaapa piruttaan alla olevaan linkkiin, saatatte tajuta mitä tarkoitan :

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16683274/kotitalouksien-velka-jo-190-mrd-euroa-valtiolla-quotvainquot-135

        t. haans.sea


    • Anonyymi

      Sanaa LAMA ei enää mainita valtamedioissa vaikka se on sananvapauden rajoitusta.

      No, näet laman olemassaolon - et enää Työttömyysluvuista, koska "työttömiä" ei enää ole, vaan ainoastaan Valtion VELKAANTUMISESTA ! Mitä enemmän ottavat velkaa, sen enemmän on niitä todellisia työttömiä, koska "suojaosa", reilut 800 on kaikille vähintään maksettava kuussa, tässä huippukalliissa suomenmaassa

    • Anonyymi

      Nyt ne myyvät sinutkin, itsensä pelastaakseen. Siis kusettajasi !

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935471/historiallinen-paiva-quotsay-good-byequot--itsenaisyydelle---12-5-2021-ne-moivat-sinut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3507
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3100
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2489
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2125
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1910
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1858
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      Suomen sosialidemokraattinen puolue
      39
      1682
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1571
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1123
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1110
    Aihe