Taas taattua hallitukselta!

Siis vittu mitä leikkiä! Ravintolarajoitukset poistuu ensi tai seuraavalla viikolla.
Eikö hallituksen kommunistit ymmärrä, että nyt on kiire saada ihmiset töihin ja firmojen kasvoihin rahaa. Monta viikkoa tätäkin pitää jauhaa. Surkeaa toimintaa!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ravintolat on monien ihmisten työpaikka ja yrittäjäkin tarvitsee rahaa.
Aina kun hallitus sulkee yrityksen, se maksaa korvauksen yrittäjälle.
Me veronmaksajat maksamme sen korvauksen.

Äänestä

Ei niitä vihervassurisuvakkeja kiinnosta yritysten asiat. Kommunisti Kiuru lyö kapulaa rattaisiin niin paljon kun pystyy.
Isänmaallisuudesta ei tietoakaan, eikä maamme edusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siis vittu mitä leikkiä! Ravintolarajoitukset poistuu ensi tai seuraavalla viikolla.
Eikö hallituksen kommunistit ymmärrä, että nyt on kiire saada ihmiset töihin ja firmojen kasvoihin rahaa. Monta viikkoa tätäkin pitää jauhaa. Surkeaa toimintaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu