Sevilla - Athletic Bilbao ottelussa Sevilla oli ylivoimainen ennakkosuosikki ja hallitsi peliä suvereenisti koko ottelun ajan, mutta potki palloa ohi maalista ja tulos pysyi nolla nollassa, kunnes 89 minuutilla Athelitc sai toisen puoliajan yden harvoista hyökkäyksistä ja teki 0-1. Maali kuitenkin hylättiin paitsiona minkä jälkeen heti seurravasta hyökkäyksestä 90 minuutilla Athletic kävi pistämässä pallon verkkoon ja voitti 0-1.
Eipä tuon selvempää sopupeliä juuri voi olla.
Taas Veikkauksen Monivedossa sopupeli
8
59
Vastaukset
- Anonyymi
Eikä veikkaus tietenkään reagoi,väärä laji.
- Anonyymi
Sevillalle on maksettu paljon sillä tuo peli ratkaisi käytännössä sen, että Sevilla ei taistele La Ligan mestaruudesta.
- Anonyymi
Vedonlyönti ei kannata.
- Anonyymi
Kannattaa se niille joilla on tietoa sopupeleistä. Veikkauksen henkilökunnassa voi tätä tietoa olla. Tähän viittaa se, että Veikkaus poistaa monivetojen eri tulosyhdistelmien kertoimet palvelusta ja paljastaa voittoyhdistelmän kerotoimen vasta 15-20 minuuttia pelien päättymisen jälkeen. Jos toiminta olisi rehllistä, löytyisi Veikkauksen sivulta lopulliset kertoimet kaikille peliyhdistelmille koko ajan, eikä vasta pelien jälkeen, jolloin Veikkaus voi muuttaa kertoimia vapaasti ennen ilmoittamista. Kertoimien salaamiselle ei muuta järjellistä salitystä voi nähdä kuin rikollisuus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa se niille joilla on tietoa sopupeleistä. Veikkauksen henkilökunnassa voi tätä tietoa olla. Tähän viittaa se, että Veikkaus poistaa monivetojen eri tulosyhdistelmien kertoimet palvelusta ja paljastaa voittoyhdistelmän kerotoimen vasta 15-20 minuuttia pelien päättymisen jälkeen. Jos toiminta olisi rehllistä, löytyisi Veikkauksen sivulta lopulliset kertoimet kaikille peliyhdistelmille koko ajan, eikä vasta pelien jälkeen, jolloin Veikkaus voi muuttaa kertoimia vapaasti ennen ilmoittamista. Kertoimien salaamiselle ei muuta järjellistä salitystä voi nähdä kuin rikollisuus.
Kertoimet muuttuu kaikilla pelinjärjestäjillä. Ei vain veikalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kertoimet muuttuu kaikilla pelinjärjestäjillä. Ei vain veikalla.
Et tainnut älytä mitä tarkoitin. Vielä 10 vuotta sitten Veikkauksen sivulta löytyi keroimet kaikille pelatuille yhdistelmille niin, että kun vedonlyöntiaika päättyi ja ottelut alkoivat, sain tietää paljonko mikäkin pelattu yhdistelmä antaa voittoa. Tiesin jo otteluiden alussa, että jos ne esim. päättyvät 3-0, 3-0 ja 3-0, mikä on voittosumma minkä tuolla tuloksella saan. Veikkaus poisti tuämän palvelun, jotta se voi otteuiden jälkeen vetää hatusta minkä kertoimen haluaa.
- Anonyymi
Suomalainen uhkapelifirma toimii mafia tyylillä, valtion suojeluksessa. Taas voisi tutkivat journalistit penkoa vielä lisää tuon puljun kupruja, niitä nimittäin löytyy. Huvittavaa, että Veikka keskittyy muka ns.ongelmapelaajien jahtaamiseen ja syyllistämiseen, he ovat marginaalinen porukka mutta hyvä tekosyy kääntää huomio todellisesta ongelmasta eli korruptiosta ja kähminnästä.
- Anonyymi
Monivedossa pelataan muita vedonlyöjiä vastaan. Eli kerroin muodostuu pelattavuuden mukaan. Monivedossa ei käytännössä siis ole järkeä pelata edes kaikkein oletetuimpia tuloksia ennakkosuosikeille koska silloin kerroin jää kaikkein pienimmäks. Osuessaan ei voitakaan juuri mitään ellei sitten ole massikeisari ja panosta kunnolla. Aika riskiä on silti veikata useaa tulosta keisareillekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1193704Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai272770Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72585Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1262338Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82134- 371697
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581086Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361000Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75974"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For78943