Sofia ja Stefan on ärhäkkä pariskunta

Tästä ei pidä kenenkään loukkaantua, vaan ottaa as.omaistenkin huumorilla.

Meidän pihamäntyyn muutti harakkapariskunta. Ristin ne Sofiaksi ja Stefaniksi. Ekana ne oli niin soitimella, niin soitimella ja onnesta mykkyräisiä paritellessaan melkoisen innokkaasti ja estottomasti. Joskus koiras pahoinpiteli naarasta päällä ollessaan niskasta niin, että höyhenet pöllys.

Nyt ne rakentaa pesää. En tiedä, jotta kumpi on kumpi. Sevinnee ehkäpä vähän myöhemmin. Aivan hirveetä tappelua ja komentamista sillä rakentajalla on siellä puussa. Toinen tuo nöyränä risuja ja milloin mitäkin roippetta pesän pitimiksi ja toinen sitteen heittelee niitä alas ja komentaa tuomaan toisenlaista. Oikeesti, jos risu ei kelpaa, niin se lentää kuin Ikean kassi konsanaan ja hirveet huudot päälle.

Kiva seurata Sofian, Stefanin ja mahdollisesti tulevan jälkikasvun elämää.

22

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sofial on kyllä samanlainen ääni, kuin variksella.Aika näyttää ja kuuluu, sanoi torvensoittaja.

    • Anonyymi

      Siinähän olis valmis markkinointinimi ässän mökkikylälle: Harakanpesä.

      • Anonyymi

        👍👍👍


      • Anonyymi

        Harakan mökkikylä Kittilä 🦅.Tervetuloa.


    • Anonyymi

      Voi ei...harakkapariskunta voi tehdä valituksen noista nimistä.
      Eivät halua huonoa mainetta itselleen.

      • Anonyymi

        Harakanpesä on oikein kaunis nimi, itse Stefan valitsee nimen, nää on juorutätien ehdotuksia vaan.


      • Anonyymi

        Totta. Hyvämaineiset ja nuhteettomat ihmiset eivät halua huonoa mainetta, ainakaan itselleen🤣👍.


      • Anonyymi

        Stefanin mökki kylä on yksin hänen, vai onko siinäkin suku mukana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Stefanin mökki kylä on yksin hänen, vai onko siinäkin suku mukana.

        Mistäpä päättelet, että tämä mökkikylä on yksin tai edes isolta osin Stefun ? Kaikki muut proggikset missä Stefu on mukana, Dubai viimeisimpänä, on käsitykseni mukaan pieneltä murto-osaltaan Stefun ja pääomistajat ja -rahoittajat on aivan toisenlaisia rahoja pyörittäviä henkilöitä. Mutta kerro mistä "tietosi" on peräisin, se että tämä mökkikylä olisi yksin Stefun business ?


    • Anonyymi

      Lokinpesä🤣🏚! Kannatetaan nimeksi!

    • Anonyymi

      Sofia ja Stefu on kuvattu Kittilän lentokentällä. Ei olekaan oikeasti Sohvilla ne pitkät tikkumaiset sääret, jotka itse kuvamuokkaa eli feikkaa omaan instaansa. Taas on Sofia muiden ottamissa kuvissa lyhytjalkainen tyllerö. Likaiset hiukset sykeröllä ja heti Helsinkiin päästyään ryntäsi kampaajalle hiustenpesuun.
      ”Sooo exiitiing!” My office! 😂😂🤣

      • Anonyymi

        Jossakin vanhassa jutussa oli, että on 1.62 pitkä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jossakin vanhassa jutussa oli, että on 1.62 pitkä.

        Se on 160, mutta väitti vlogissaan, että ”mä oon jotain 168 cm pitkä.” 🤣 Samaan syssyyn valitti, että hän ei ollutkaan liian lyhyt Miss Suomi-kisoihin, vaikka kyllä hän oikeasti oli.

        Pituus ei ole ”jotain sinnepäin”, vaan se on tarkka luku. Jokainen näkee kuvista ja luonnossa, että Sofia ei ole niin pitkä. Mikä saa ihmisen valehtelemaan tuollaisesta asiasta? Ei kaikista tule pitkiä huippumalleja, eikä pituutta voi muuttaa leikkauksilla!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on 160, mutta väitti vlogissaan, että ”mä oon jotain 168 cm pitkä.” 🤣 Samaan syssyyn valitti, että hän ei ollutkaan liian lyhyt Miss Suomi-kisoihin, vaikka kyllä hän oikeasti oli.

        Pituus ei ole ”jotain sinnepäin”, vaan se on tarkka luku. Jokainen näkee kuvista ja luonnossa, että Sofia ei ole niin pitkä. Mikä saa ihmisen valehtelemaan tuollaisesta asiasta? Ei kaikista tule pitkiä huippumalleja, eikä pituutta voi muuttaa leikkauksilla!

        158 on jotkut tienneet Sofian pituudeksi. Sofia on tyypilliseen tyyliinsä lisännyt about 10 cm pashaa tähänkin tarinaan.


    • Anonyymi

      Onhan Sofia jo muninut enemmän, kuin tuo harakkanaaras ikinä...

      • Anonyymi

        🤭🤭🤭


    • Anonyymi

      Mikä tuo paljon puhuttu ylioppilasjuttukin on? Sofia sanoo Seiskalle videossa, että mulla oli nämä Manolo Blahnikin kengät kun menin... ööö... pääsin ylioppilaaksi...
      Voisiko joku toimittaja selvittää pitääkö se paikkaansa? Täällä on sanottu, että Soffe lopetti lukion ensimmäisen vuoden jälkeen ja joku väittää, että suoritti lukion oppimäärän, mutta ei kirjoittanut. Lukion päästötodistuksen saaminen on eri asia kuin ylioppilas. Eikö Sofia päässyt kirjoituksista läpi vai mikä on lopullinen totuus?

    • Anonyymi

      Lakkia ei ole Sofian päässä nähty 🥸

    • Anonyymi

      S&S palasivat taas yhteen ”maailman onnellisimpina.” Pääasia, että Stefu osti Bentleyn, kuten Kim Kardääässhiänilläkin on 🤣
      Mitä siitä vaikka olisikin liikekumppanin firman nimissä...

      • Anonyymi

        Ei ole oma, Timben.


    • Nyt pesä on väkerretty likimain valmiiksi. Sopukin on löytynyt pariskunnan välillä ainakin joksikin aikaa. Tiedä sitten miten kova naaras on urosta kurmittamaan, kun hautominen alkaa. Olinkin jo huolissani niiden kovaäänisestä riitelystä, koska naapurin stalkkeri-kolli on hokannut niiden pesimistouhut.

      Sofia ja Stefan tykkäs, kun harjasin koiraa pihalla ja laitoin karvatupot lentoon. Ne kävi hakemassa kovalla rähinällä ne äkkiä pois ja kiikutti pesäänsä. Mietin tuossa, että pitäiskö mun antaa niille vähän sosiaaliavustusta sitten, kun pienokaiset kuoriutuu? Voisin laittaa likoomaan vähän koiran RC:n papusia veteen ja kiikuttaa jonkun matkan päähän puusta. Kattosin, että ne emolinnut syö kaikki, jotta stalkkeri-kolli tai rotat eivät tulisi apajille. Meidän Stefan ja Sofiahan ovat paikkauskollisia, joten ei se ruokkiminen silleen kait olisi mitenkään pahasta, koska niiden ei tartte lähteä syksyllä etelän lämpöön. Vettä laitan ainakin niille tonne takapihalle, ettei tartte veden perässiä pitkälle mennä.

      • So sorry. Linnuista, kun puhutaan, niin koiras tietenkin, eikä mikään uros.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1673
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1093
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      436
      1070
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1013
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      720
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe