S-pankki asuntolaina

Anonyymi

Saimme s-pankilta kaikinpuolin parhaimman lainatarjouksen asunnon ostoon. Olen ollut a-omistaja 10v mutta muuten en pankkipalveluita käytä kuin boonustilinä.

Nyt harkitsemme tämän lainan ottamista ja muutenkin s-pankin ottamista pääpankiksi. Haluaisin kuulla s-pankista kokemuksia liittyen nimenomaan asuntolainaan. Niitä ovat vasta muutaman vuoden myöntäneet niin hieman mietityttää pankin varallisuus, onko luotettava pankki? Antavatko liikaa ja liian helposti lainaa?

5

3915

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heh heh. Mikähän tämäkin on. "mietityttää pankin varallisuus, onko luotettava pankki? Antavatko liikaa ja liian helposti lainaa?" Pankkeja valvotaan tarkasti, joten on turha miettiä sitä. Suomessa kaikki pankit ovat luotettavia.

    • Anonyymi

      Mahtavaa palvelua Seinäjoen S pankki. Ajoin hoitamaan pankki ongelmaani 146km ees taas vastauksesksi sain Mahhtavan viisatelu Narsitinpaskan TÄÄLLÄ EMMME TEE MITÄÄN.
      MITENKÄ SAAN LOPPUMAAN AUTOMAATTISEN MAKSUN TILILTÄNI. Tietääkö kukaan pankkia jossa ei olen NARSISTIA tiskin toisella puolen. Olen vanhus ja siksi koen olevani uhri nykyisten kassa henkilöiden pompoteltavana.

      • Anonyymi

        Ei kukaan voi neuvoa kun ei tiedä onko kyseessä velka, vuokra tai joku osamaksulyhennys.
        Siellä pankin tiskillä sen asian olisi pitänyt hoitaa. Ei sitä ulkopuolinen voi tehdä !


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Omistajuus on vain alueosuuskaupan kannatusmaksu, se ei kerro jäsenestä mitään eikä edellytä asiakasta mitään

      Vakavaraisuus ei liity mitenkään lainaan. Lainaan vaikuttaa asiakkaan tapa toimia raha-asioitten hoidossa. Kannattaa miettiä omaa tapaa toimia ja kestääkö kantti.

      Osuuspankissa on jäsenmaksulla enemmän merkitystä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1374
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1178
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      884
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      880
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      800
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      776
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      55
      758
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      101
      731
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      702
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    Aihe