Savamaa kok, kukaan ei EU:ssa halua tätä harjoitusta uusia...

Anonyymi

Vai niin, sillä Dragi ja Macron sanoivat : " nyt on pää auki..."

Italiassa suunnitellaan jo uutta pakettia pankkiensa ja Ransakalaisten, Saksalaisten pankkien tukemista...
Nyt ovat menossa kokoluokat 1 500 - 1 800 miljardia jotka nämä pankit tarvitsevat kun pörssipoika kohta nikottelee.

Hallelujah, kun pörssipoika kaatuu ja järjen ääni herää ihmisissä, kuten Islannissa : pankkiirit hirteen ja vankilaan.

18

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täys sika koko Sarvanmaa. kansanpetturithan ennen ammuttiin.

    • Anonyymi

      Eikö tämä Petri Sarvamaa ole Huono Äiti Oyn Sari Helinin aviopuoliso?
      ( sai valtiolta 100 000 euroa avustusta liiketoimintaansa)

      • Anonyymi

        Nimenomaan on ja heti sai vihjeet, miten hakea voitollisesti; kas kun hyvät veljet vihjasivat.

        Siinähän oli vain muutama päivä hakea, niin että tuonkin huijjaripuoliso sai sen 100 000.


    • Anonyymi

      Kun ensimmäinen paketti on hyväksytty seuraava on ovella. Tarkoituksella yhteistä velkaa otetaan reilusti jottei yksikään maa voi enää irtautua eurosta.

    • Anonyymi

      On katsottavissa mtv:llä, kannattaa katsoa miten sarvipää ilkkuu ja irvistelee entiselle puolueensa varapuheenjohtajalle.

      Uurnilla tavataan ja näen vain "tyhjää..." kokoomuksen kohdalla, vaihdan persuihin.
      Sitä sarvipää pelkää ja pissii huosuihinsa, orpon ja mykkäsen kanssa.

    • Anonyymi

      Paketti siirtää päätöksen teon viimeisetkin rippeet brysseliin

    • Anonyymi

      Ihmetyttää se, että miksi Jaakko Loikkanen kutsui ohjelmaansa vain kaksi Kokoomuslaista?

      Selittelihän hän jotain siihen syyksi.......

      • Anonyymi

        Se teki sen juuri toimituksellisesti-ja journalistiseti tarpeelliseksi.

        Kieroilijota kaikki kokok nykyään, pois lukien muutama jotka osaa ajatella ja nähdä asioita.

        Koomuksen alasajo alkanut...yes


    • Anonyymi

      Kun kuunteli tuon haastattelun niin tuli mieleen ettei Sarvamaa taida olla niitä penaalin terävimpiä kyniä!

      Melkoista huttua oli kyllä perustelut!

    • Anonyymi

      Kepulimiehiä molemmat sekä Makarooni että Draghi kumpaankaan ei voi luottaa, vetävät kotiinpäin yhtäköyttä.

    • Anonyymi

      Levitti disinformaatiota siitä, että paketti olisi kertaluontoinen muuttaisi EU:ta tulonsiirtounioniksi. Yhteinen pysyvä velka ja sen jakaminen epätasaisesti jäsenmaille on juuri sitä. Koronan kanssa paketilla ei ole mitään tekemistä, vaan halutaan pelastaa euro.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hyvä, että on kertaluonteinen äänestys eikä sitä uusita jos eduskunta äänestäisi ensimmäisellä kerralla väärin. Suomi tai sen eduskunta ei päätä siitä, että sovitaanko jatkossakin EU:ssa vastaavanlaisia paketteja.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos pakettia ei hyväksytä ja EU:n budjetti kaatuu, niin eikös kyseessä ole hyvä asia? Silloin asiat ehkä perataan ja EU toimii jatkossa järkevämmin.

      Esimerkiksi liike-elämässä sopimukseen pakottaminen ei toimi, asiakas etsii nopeasti toisen toimittajan, jos ehdot pitää hyväksyä mukisematta. Jos tätä vaaditaan, tulee tunne, että kaupataan sikaa säkissä.

      No, tämä on selvä asia, Suomi maksaa yli kuusi miljardia ja saa takaisin vajaat kaksi. Jo numeroitten perusteella on varmaa, ettei tämä ole hyvä diili.

    • Anonyymi

      Petri Sarvamaa ja Sari Helin ovat molemmat ylen entisiä "toimittajia".

    • Anonyymi

      koronan varjolla ratsastetaan kohti jatkuvaa yhteisvastuuta jossa eusta tulee oikeus henkilö verotus oikeuksineen niin kansallisesti päätettävät yhteisvelat jää sitten historiaan,

    • Anonyymi

      Ei tarvitse olla rikollinen pankkiiri, jos ihmiset on korona lomautettu, eikä yritykset ja asunto velalliset pysty maksamaan velkojaan, se ei ole pörssien eikä pankkiiri en vika. Paitsi on jaettu lainaa. Laskien tarkkaan kk menot, jotka ei nyt päde.
      Pörssi ei ole sen kummempaa kuin osuustoiminta, jolla on vain vähän yli 7 % vero, kun Oy llä on 20 alvit, eli pörssi yhtiöt hyödyttää suomea enemmän kuin käytännössä veroton osuus toiminta.
      Vasemmisto asenne on väärä, se on riistäjä jolla on pörssi osake ja jolla osuuskunta osake on parempi, nää on niitä kommunisti iskulauseita joilla ei ole todellisuus pohjaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe