Savamaa kok, kukaan ei EU:ssa halua tätä harjoitusta uusia...

Anonyymi

Vai niin, sillä Dragi ja Macron sanoivat : " nyt on pää auki..."

Italiassa suunnitellaan jo uutta pakettia pankkiensa ja Ransakalaisten, Saksalaisten pankkien tukemista...
Nyt ovat menossa kokoluokat 1 500 - 1 800 miljardia jotka nämä pankit tarvitsevat kun pörssipoika kohta nikottelee.

Hallelujah, kun pörssipoika kaatuu ja järjen ääni herää ihmisissä, kuten Islannissa : pankkiirit hirteen ja vankilaan.

18

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täys sika koko Sarvanmaa. kansanpetturithan ennen ammuttiin.

    • Anonyymi

      Eikö tämä Petri Sarvamaa ole Huono Äiti Oyn Sari Helinin aviopuoliso?
      ( sai valtiolta 100 000 euroa avustusta liiketoimintaansa)

      • Anonyymi

        Nimenomaan on ja heti sai vihjeet, miten hakea voitollisesti; kas kun hyvät veljet vihjasivat.

        Siinähän oli vain muutama päivä hakea, niin että tuonkin huijjaripuoliso sai sen 100 000.


    • Anonyymi

      Kun ensimmäinen paketti on hyväksytty seuraava on ovella. Tarkoituksella yhteistä velkaa otetaan reilusti jottei yksikään maa voi enää irtautua eurosta.

    • Anonyymi

      On katsottavissa mtv:llä, kannattaa katsoa miten sarvipää ilkkuu ja irvistelee entiselle puolueensa varapuheenjohtajalle.

      Uurnilla tavataan ja näen vain "tyhjää..." kokoomuksen kohdalla, vaihdan persuihin.
      Sitä sarvipää pelkää ja pissii huosuihinsa, orpon ja mykkäsen kanssa.

    • Anonyymi

      Paketti siirtää päätöksen teon viimeisetkin rippeet brysseliin

    • Anonyymi

      Ihmetyttää se, että miksi Jaakko Loikkanen kutsui ohjelmaansa vain kaksi Kokoomuslaista?

      Selittelihän hän jotain siihen syyksi.......

      • Anonyymi

        Se teki sen juuri toimituksellisesti-ja journalistiseti tarpeelliseksi.

        Kieroilijota kaikki kokok nykyään, pois lukien muutama jotka osaa ajatella ja nähdä asioita.

        Koomuksen alasajo alkanut...yes


    • Anonyymi

      Kun kuunteli tuon haastattelun niin tuli mieleen ettei Sarvamaa taida olla niitä penaalin terävimpiä kyniä!

      Melkoista huttua oli kyllä perustelut!

    • Anonyymi

      Kepulimiehiä molemmat sekä Makarooni että Draghi kumpaankaan ei voi luottaa, vetävät kotiinpäin yhtäköyttä.

    • Anonyymi

      Levitti disinformaatiota siitä, että paketti olisi kertaluontoinen muuttaisi EU:ta tulonsiirtounioniksi. Yhteinen pysyvä velka ja sen jakaminen epätasaisesti jäsenmaille on juuri sitä. Koronan kanssa paketilla ei ole mitään tekemistä, vaan halutaan pelastaa euro.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hyvä, että on kertaluonteinen äänestys eikä sitä uusita jos eduskunta äänestäisi ensimmäisellä kerralla väärin. Suomi tai sen eduskunta ei päätä siitä, että sovitaanko jatkossakin EU:ssa vastaavanlaisia paketteja.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos pakettia ei hyväksytä ja EU:n budjetti kaatuu, niin eikös kyseessä ole hyvä asia? Silloin asiat ehkä perataan ja EU toimii jatkossa järkevämmin.

      Esimerkiksi liike-elämässä sopimukseen pakottaminen ei toimi, asiakas etsii nopeasti toisen toimittajan, jos ehdot pitää hyväksyä mukisematta. Jos tätä vaaditaan, tulee tunne, että kaupataan sikaa säkissä.

      No, tämä on selvä asia, Suomi maksaa yli kuusi miljardia ja saa takaisin vajaat kaksi. Jo numeroitten perusteella on varmaa, ettei tämä ole hyvä diili.

    • Anonyymi

      Petri Sarvamaa ja Sari Helin ovat molemmat ylen entisiä "toimittajia".

    • Anonyymi

      koronan varjolla ratsastetaan kohti jatkuvaa yhteisvastuuta jossa eusta tulee oikeus henkilö verotus oikeuksineen niin kansallisesti päätettävät yhteisvelat jää sitten historiaan,

    • Anonyymi

      Ei tarvitse olla rikollinen pankkiiri, jos ihmiset on korona lomautettu, eikä yritykset ja asunto velalliset pysty maksamaan velkojaan, se ei ole pörssien eikä pankkiiri en vika. Paitsi on jaettu lainaa. Laskien tarkkaan kk menot, jotka ei nyt päde.
      Pörssi ei ole sen kummempaa kuin osuustoiminta, jolla on vain vähän yli 7 % vero, kun Oy llä on 20 alvit, eli pörssi yhtiöt hyödyttää suomea enemmän kuin käytännössä veroton osuus toiminta.
      Vasemmisto asenne on väärä, se on riistäjä jolla on pörssi osake ja jolla osuuskunta osake on parempi, nää on niitä kommunisti iskulauseita joilla ei ole todellisuus pohjaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6004
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      312
      5041
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1812
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1511
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1451
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1383
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      118
      1376
    Aihe