Hyvä esimerkkimaa rokotusten tehosta.

70% ihmisistä rokotettu, osa jo kahteen kertaan ja koronatartunnan lähteneet kovaan nousuun? Mikäs nyt mättää? Onko vahingossa annettu sokeriliuosta?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007960474.html
853
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Rokottamattomat voittavat aina eoluutiossa.

Äänestä

Kiinalaisrokote+on+tehotonta.+Sen+tehoksi+on+Brasiliassa+todettu+n.+50%.+Kysymys+kuuluu,+voiko+noin+tehottomalla+rokotteella+saada+laumaimmuniteettia+ensinkään?Ja+"kokeellisista+lääkkeistä"+selitteleville+foliohatuille+tiedoksi,+että+Sinovac+on+ns.+"perinteinen"+rokote,+joka+perustuu+inaktivoituun+virukseen.+Perinteistä+ja+koetulta+tekniikkaa,+mutta+ei+vain+toimi.+Synteettiseen+RNA:han+perustuvat+rokotteet+toimivat+eikä+mitään+vaklavia+haittavaikutuksia+ole.+Ei+edes+niitä+harvinaisia,+joita+on+vektorirokotteilla.

Äänestä

Ovat saaneet jotain paskaa kiinalaisvalmistetta joka ei toimi:

"Seychelleillä huhtikuun 12. päivään mennessä annetuista rokoteannoksista 59 prosenttia on ollut Arabiemiraattien maalle lahjoittamaa, kiinalaisvalmisteista Sinopharm-rokotetta. BBC:n mukaan Kiinassa ja Arabiemiraateissa tehdyissä tutkimuksissa Sinopharm-rokotteen tehoksi saatiin 79–86 prosenttia. Huhtikuussa Kiinan johtaviin terveysviranomaisiin kuuluva Gao Fu kuvaili maassa valmistettujen rokotteiden tehoa heikoksi"

Äänestä

Kiinalaista+rokotetta+ja+astra+zenecaa,+ilmankosSuomessa+Pfizer+ja+92%+suoja

Äänestä

Mikä tässä koronassa ylipäätään mättää on sen ilmaantumisen ajankohta. Ehän tässä ole mitään järkeä sillä 20 vuotta sitten olisi korona niittänyt kansaa nurin kuin Eevertti kesällä niittokoneella heinää mut nyt mylläkkä verrattavissa jalkapallo mestarien liigan otteluun 0 - 0 tuloksella yli puoli ajan 85 min.

Äänestä

Pfizer on eniten viranomaisten lahjomisesta kiinni jäänyt yritys länsimaissa ja Suomen viranomaiset sekä mediat ovat sen talutusnuorassa pikurahoista. Pfizerin koronarokote on kaikkien huonoin ja vaarallisin, mutta lahjonnan seurauksena sitä Suomessa kehutaan ja muita haukutaan.

Saas nähdä löytyykö puhkaisijaa tälle maailman suurimmalle korruption mätäpaiseelle, mitä Pfizer pyörittää? Ehkä Isralissa suuren ihmisjoukon tekemä rikosilmoitus Haagin tuomioistuimeen Ffizerista aloittaa mätäpaiseen näkyvän purkautumisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

70% ihmisistä rokotettu, osa jo kahteen kertaan ja koronatartunnan lähteneet kovaan nousuun? Mikäs nyt mättää? Onko vahingossa annettu sokeriliuosta?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007960474.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu