Ministeri Haataisen huti!

Haatainen:Mutta työperäisen maahanmuuton osalta, edustaja Purra, jos väitätte, että se on tälle kansantaloudelle tuhoisaa ja Suomen kasvulle negatiivista, siinä olette väärässä.
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miksi kokoomus vaikenee haittamaahanmuutosta,edustaja Risikkokaan ei ota lainkaan kantaa asiaan.

1Äänestä
  • miksi suomen nuoret ei tee muuten töitä...??? kysyn minä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    miksi suomen nuoret ei tee muuten töitä...??? kysyn minä

    Samaa kysyisin minä??

    Äänestä

Siihen niitä resursseja pitää panostaa, ettei nuoria tartte elättää tuilla vaan saavat elämänsä siihen malliin että käyvät töissä. Vai hankitaanko työvoima ulkomailta ja tuetaan heidän työllistymistään, kielen oppimista ja kotiutumista. Lisäksi vielä maksetaan siitä että omat nuoret makaa kotona

Äänestä
  • Yhteiskunta paapoo niitä liikaa. Jos ei huvita työnteko,se on yhteiskunnan vika. Oppivelvollisuus pidennettiin,jonka veronmaksajat kustantaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yhteiskunta paapoo niitä liikaa. Jos ei huvita työnteko,se on yhteiskunnan vika. Oppivelvollisuus pidennettiin,jonka veronmaksajat kustantaa.

    Siinä onkin työsarkaa,kun yritetään kotouttaa maahanmuuttajia. Kallista ja toivotonta!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinä onkin työsarkaa,kun yritetään kotouttaa maahanmuuttajia. Kallista ja toivotonta!

    yritäppä opettaa etelä-pohjalaisille englantia

    Äänestä

Persut taas huutamassa älytöntä porukkaa

Äänestä
  • jos joku konsultti viitsisi käydä persujen luolassa pitämässä palaverin ja sanois....hei...pysykää poissa televisiosta ihmiset jotka ajattelevat aivoilla näkevät teidät. ja kun nykyään nämä menee suoraan online nettiin...pysykää toreilla missä teihin luottaa se suomi95 ja cowboyhattu mies porukka..ihan sama mitä suusta päästää

    Äänestä

Mitenhän Haatainen on ajatellut työllistää heidät...

1Äänestä

EU-alueelta saa jo nyt tulla vapaasti töihin Suomeen... Eikö se riitä...

Äänestä

Eu-alueelta riittää oikeita työntekijöitä,niiden pitää haalia niitä ksuempaa tänne elätiksi

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Haatainen:Mutta työperäisen maahanmuuton osalta, edustaja Purra, jos väitätte, että se on tälle kansantaloudelle tuhoisaa ja Suomen kasvulle negatiivista, siinä olette väärässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu