Olkoon Raija Toiviainen

siunattu Jeesus Messias nimessä Jeesuksen ristillä vuodatetun veren voimassa, Pyhä Isä Jeesus nimessä siunaa ja varjele myös Esko Valtaoja kaikelta eksytykseltä. Jeesus armahda ja auta Amen.

12

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kun kirkko luopui Pyhästä Raamatusta 1992 ja otti tilalle jesuiittojen väännöksen, nyt onkin tilalle tullut uusia julistajia Raija ja Esko heidän kautta jokainen media julistaa Kristuksen Jeesuksen evankeliumia jokaisen kotiin. 2.Pietarin kirje:
      3:3 Ja ennen kaikkea tietäkää se, että viimeisinä päivinä tulee pilkkapuheinensa pilkkaajia, jotka vaeltavat omien himojensa mukaan. Mark.13:11 Ja kun he vievät teitä ja vetävät oikeuteen, älkää edeltäpäin huolehtiko siitä, mitä puhuisitte; vaan mitä teille sillä hetkellä annetaan, se puhukaa. Sillä ette te ole puhumassa, vaan Pyhä Henki. 1.Korinttolaiskirje:
      4:3 Mutta siitä minä hyvin vähän välitän, että te minua tuomitsette tai joku inhimillinen oikeus; en minä itsekään tuomitse itseäni,

    • Anonyymi

      Fiksut ajattelevat ihmiset yleensä välttyvät eksymästä uskontojen syövereihin.

      • Aivan, siksi pysymme elävässä uskossa, uskonto tappaa usko elävään Herra Jeesukseen pelastaa ikuisesta helvetin tulesta.


    • Anonyymi

      Sinuna en olisi tuosta kovinkaan varma. Helvetti on varattu nimenomaan uskovaisille. Me aivan uskomattomat olemme varmasti

      Ovapahdetut.

      • Matteus. 10:28 Älkääkä peljätkö niitä, jotka tappavat ruumiin, mutta eivät voi tappaa sielua; vaan ennemmin peljätkää häntä, joka voi sekä sielun että ruumiin hukuttaa helvettiin.


    • Anonyymi

      Niin tätä lukee nyt uskottomat ja muslimit täällä että vastaat kyllä itse Jumalan edessä näistä veren häpäisyistä täällä . Vaarannat vielä kaikki kristityt samalla.

      • Jumala tuli sovittamaan syntimme, syntyi neitsyt Mariasta, Juutalainen Jeesus Messias Jumalan poika. 1.Joh: 2:22 Kuka on valhettelija, ellei se, joka kieltää sen, että Jeesus on Kristus? Hän on antikristus, se, joka kieltää Isän ja Pojan.
        2:23 Kuka ikinä kieltää Pojan, hänellä ei ole Isääkään. Joka tunnustaa Pojan, hänellä on myös Isä.


    • Anonyymi

      Toiviainen tekee vain hänelle virkansa puolesta kuuluvia asioita. Vaikka hän lienee kokoomuslainen, pitää hänen työssään olla poliittisesti sitoutumaton, samoin uskonnonvapauslain mukaan lojaali kaikkia uskontoja kohtaan. Antakaa hänen tehdä työnsä rauhassa.

    • Anonyymi

      Esko on tiedemies ja ovat laittaneet rahahanat kiinni, saarnamies tienaa paremmin!!😇😇😇

      • Anonyymi

        Esko on eläkeläinen ja tainnut kirjoillaankin tienata pientä lisää proffan eläkkeensä päälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      7107
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3829
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      261
      3118
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      1869
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1337
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1202
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1067
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      101
      1013
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      962
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      941
    Aihe