Toivottavasti tämä auttaa sinua näkemään elämän uudella tavalla

Anonyymi

Kuolema muistuttaa meitä ihmisen todellisesta arvosta, se mikä meistä jää kuoleman jälkeen on vain ontto kotelo joka mätänee pois matojen syömänä. Surettaa kuinka ihmiset tappavat itsensä ennenaikoja, heidän pitäisi elää elämänsä loppuun asti! Me tulimme tähän maailmaan ilman mitään ja ilman mitään me lähdemmekin tästä maailmasta. Elämä pitää kokea, sitä ei ole tarkoitettu tuhlattavaksi. Kuinka me voimme hyväksyä kaiken hyvän tässä maailmassa, mutta emme pahaa? Pahat asiat laittavat meidät uudelle polulle, se polku voi olla pelottava kun emme tiedä mitä tuleva tuo... Mutta se polku johtaa uudelle kokemukselle. Ilman pahaa ei ole hyvää, ilman hyvää ei ole pahaa. Jotta me osaisimme arvostaa hyviä asioita elämässä, niin meidän täytyy kokea ne pahat asiat ensin.

1

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvät ja pahat tuppaavat tulemaan vähän vuorotellen, eivät ne tule välttämättä siinä järjestyksessä, että ensin hyvät, sitten pahat. Saattaa tulla jopa aivan toisinkin päin, eli ensin hyvät ja sitten pahat.

      Nuorempana itse yritin elämästäni eroon päästä, kun tuntui pahalta. Ajoittain edelleenkin kaikki kokemukset eivät ole hyviä, mutta olen oppinut niidenkin kanssa elämään.

      Onhan elämä elämisen arvoista joka tapauksessa, juuri sen takia koska tilanteet vaihtelevat. ( oma mielipiteeni )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1577
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      12
      1460
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1390
    4. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      69
      1260
    5. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      111
      1229
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      116
      1150
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      258
      977
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      971
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      925
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      37
      907
    Aihe