THL,paska laitos

Anonyymi

Mikä ihmeen virka tällä laitoksella on?
Työpuhelimeen on pitänyt ladata koronavilkku,joka ilmoittaa 2 viikkoa myöhemmin altistuksen.Kun olet täysin oireeton,niin liikkuu monia eri versioita mitä tehdä.Oireeton-ole töissä ja seuraa ohjeita,oireellinen-mene testiin/jää kotiin/karenssiaika vaihtelee.Käy testissä ja saat negatiivisen tuloksen-mene töihin jos oireeton,mutta toiselle tulee 2 viikon päästä ohje olla karenssissa!!!!!!!
Laita kyselyjä THL:lle asioista,JOIHIN EI KUKAAN VASTAA.
Voi helvetti,mitä sekoilua.
Ja nyt pitäisi ottaa korrona-rokote,kun yrität selvittää tuoteselosteesta,käykö rokote edes tai kysyt lääkäriltä tai tältä THL:ltä,niin kaikki vaan vaahtoaa,että ON TURVALLISEMPI KUIN ITSE TAUTI.Ja kun markkinoilla hyvässä lykyssä liikkuu 4 eri rokotetta,niin olis saatanan hyvä tietää mitä ne kukin sisältää.
Eli jos tämä on tällaista sekoilua,niin valitettavasti päätökset tehdään silloin itse eikä jonkun epämääräisen laitoksen kuten thl;n ohjeiden mukaan!

8

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      THL on epämääräinen. Ota nyt joku rokote. Kaikissa niissä on jotain ongelmia.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Oneksi en omista mitän älypuhelin .En siloin vilku mikään.jotain hyötyä olla eläkeellä.Mitä tulee A-Z rokte.Se on minuun laitettu. Toisen anoksen saan samaa.Ilman vaihtoehtoja.En ala itseäni pelotella lukemalla rokoteen vaaroista ,haitoista ymm. Tuossa viikolla 18. Pihapiirini.Vanha rouva valitaa elämää sairaudet: Joutaisi jo kuolla sanoo! Kun kysyn kai olet ottanut rokote? Vastaa en siihen voi kuolla! Hyvin ristiriitaista.Joutaisi jo kuolla,mutta roktetta ei oteta koska siihen kuolee!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oneksi en omista mitän älypuhelin .En siloin vilku mikään.jotain hyötyä olla eläkeellä.Mitä tulee A-Z rokte.Se on minuun laitettu. Toisen anoksen saan samaa.Ilman vaihtoehtoja.En ala itseäni pelotella lukemalla rokoteen vaaroista ,haitoista ymm. Tuossa viikolla 18. Pihapiirini.Vanha rouva valitaa elämää sairaudet: Joutaisi jo kuolla sanoo! Kun kysyn kai olet ottanut rokote? Vastaa en siihen voi kuolla! Hyvin ristiriitaista.Joutaisi jo kuolla,mutta roktetta ei oteta koska siihen kuolee!

        Jos asut Suomessa niin et saa AstraZenecaa toiseen piikkiin vaan todennäköisesti Pfizerin, vaikka saamassasi lapussa lukisi mitä tahansa.

        Asensin silloin aikanaan koronavilkon puhelimeeni, koen ettei siitä ole mitään hyötyä, mutta olkoon nyt tuolla aktiivisena. Mitään hälyjä se ei ole antanut, vaikka olen ollut pitkiäkin aikoja tilaisuuksissa joissa on mahdollisesti ollut altistumismahdollisuus. Tuo että se antaa ilmoituksen altistumisesta ja ohjeistaa karanteeniin vasta kun oikea karanteeni olisi jo päättynyt, ei anna luotettavaa kuvaa.


    • Anonyymi

      Koosteet kesät tuo aikaiset sienet. Naminami

    • Anonyymi

      Uusi Johnsson ja Johnsson tulee Suomeen ja tämä Nohinek nyt miettii kehen ne pistetään kun yli 65 vuotiaat kohta rokotettu.Ei löydä enää testiryhmää.Thl voisi pistää ne kaikki kymmenet tuhannet pyllyynsä.☆

      • Anonyymi

        Johnson & Johnson rokotetta ei oteta Suomessa käyttöön ja AstraZenecakin vedetään pois.


    • Anonyymi

      Ei pidä paikkaansa.Molemmilla rokotetaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1354
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1158
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      874
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      753
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      732
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      47
      670
    Aihe