SINI RUOHOSEN MURHAN OIKEUDENKÄYNTI ALKAA TÄNÄÄN.
Sini,Anni ja Shanan,kaikki heidät ilmoitettiin ensin kadonneiksi,mutta löytyivät myöhemmin surmattuina. Anni Törnin miesydtävä kosti Annin antaman pikkuläpsyn miehen takaraivoon kymmmenkertaisesti,potki Annin ja mahassaan olleen vauvan kuoliaaksi. Miehet,jotka eivät osaa kertoa,ettei kaikki ole hyvin,miehet jotka elävät tussun alla,miehet joilla on voimakastahtoinen nainen. Miehet joiden pinna kun katkeaa,jälki on rumaa. Shananin mies tappoi myös pariskunnan lapset.
Listaan voidaan lisätä myös se Pöytyän lapsensa talon mukana polttanut "isä."
Ja Alibilehen päätoimittaja vielä kehtasi mainita "kun isä ei enää jaksanut" No pitikö ne lapset kuitenkin tappaa? Olis tehnyt siihen pihalle kokon akkansa tavaroista ja antanut lasten olla. Olis lähettänyt akalleen kuvaa sinne kissanristiäisiin.
Naiset passiivis-agressiivistn miesten uhreina
10
1290
Vastaukset
- Anonyymi
Naine, joka tavan mukaan lyö miestään päähän on selvästgi väkivaltainen. Mies epäilemättä länsimaiseen tyyliin oli kärsinyt tätä kusipäätä kuukausia elie vuosia. Joten maailma voitti ainakin Anni Törnin kouluttamisen kautta.. jos voitti. naine varmaankin sai hyvät rahat provosoinnistaan. Tyypillisesti tällaiset naiset eivät liikoja välitä jostaiin lapsesta.
Ei kekenkään "pinnan" pidä kestää ikuisuuksia, vaan ihmisillä on velvollisuuksia itseään kohtaa. Eli puolustautua.
Eli oikein tehty, mutta väkivallan alkuperäinen lähde, eli Anni Törni voitti. Mitä opimme tästä ja elämästä? *Miten sitä pitää elää, jos haluaa pärjätä miehenä ja naisena?- Anonyymi
Huono näppäimistö, mutta Anni Törni on selvästi menestyjä, josta kannattaa ottaa mallia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huono näppäimistö, mutta Anni Törni on selvästi menestyjä, josta kannattaa ottaa mallia.
Mtäs Anni voitti?
- Anonyymi
se oli yks läpsy! Jonka mies kosti kymmenkertaisesti. Ja mistä kumpuaa ajatus,että naista
pitää jotenkin "kouluttaa"? Eläimiä koulutetaan,eli nainen on siis =eläin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mtäs Anni voitti?
Anni voitti Taivaspaikan, ja on nyt enkeli lapsensa kanssa,mutta mies menee suoraan helvettiin.
- Anonyymi
ellei lukuun oteta 100kg tonnikeijukaisia,nainen on kuitenkin lähtökohtaisesti miestä heikompi fyysisesti ja jos ei fyysiset voimat riitä tai ei ole saatavilla ampuma-asetta otetaan välineeksi se kolmas elementti.
- Anonyymi
Taidat olla Annin tappaneen ***kavereita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se oli yks läpsy! Jonka mies kosti kymmenkertaisesti. Ja mistä kumpuaa ajatus,että naista
pitää jotenkin "kouluttaa"? Eläimiä koulutetaan,eli nainen on siis =eläin?Jos tällaisia naisia ei kouluta kovemmilla läpsyillä koko ajan, niin se itse läpsii koko ajan. Mitä ihmettelemistä tuossa on? Täysin loogista. Jos et vastaa toisen lyönteihin, hän lyö jatkossakin. Höh.
- Anonyymi
Tilastollisestihan lapsen tappaa yleensä äiti mutta se totuus ei sovi nykyajan arvoihin joten siitä vaietaan. Ei toisaalta yllätä sillä 70% psykopaateista on naisia. Toinen totuus jota ei suuremmin huudella.
- Anonyymi
Siis aihe olisi: miten aktiivisesti agressiiviset naiset ovat passiivisesti agressiivisten miesten uhreja? Tuo Törni ainakin vaikuttaa aika aktiiviselta lyömisessään ja jos mies sen potki kuoliaaksi, niin eikähän ihan oikeus tapahtunut, eikä ollut ensimmäien kerta, kun Anii Törni oli väkivaltainen.
Nainen aloittaa väkivallan aina jollain muulla, kuin lyömisellä, koska.. noh, siinä voi käydä köpelösti, jos naista isompi ja vahvempi mies lyö takaisin. Siksi "suunnitelmassa" edetään pikkuhiljaa tehokkaampiin keinoihin.
Eli siinä vaiheessa kun Törni löi, hän oli harrastanut muuta väkivaltaa (tai myös lyöntejä ja potkuja) piitkään.
Eli ihan okein meni siinä suhteessa, että maailma pääsi Anni Törnistä. Yleensä väkivaltaisuus myös kohdistuu enemmän saman sukupuolen edustajiin, joten tämä tieto Törnin teoista on melkein varmasti vain jäävuoren huippu.
Muiden kohdalla epäilemättä täsmälleen sama asia. Tuomareiden kyky tajuta elämää on olematon. He ovat eläneet ja elävät suojatussa kuplassa omanlaistensa parissa ja pääsevät jo varhain "Mersun kyytiin". Ei niistä lähtökohdista voi ymmärtää suurinta osaa rikoksista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1284639Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293377- 203315
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472979Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka512965Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222839Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182590Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132315- 92199
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135