Kyösti kannattaa tänään Man Unitedia!!

Anonyymi

Näyttää yllättäen siltä, että Leicester on sarjan neljästä kärkijoukkueesta se, jonka Liverpool voisi vielä saavuttaa, jos kaikki osuu nappiin. Leicesterin loppukausi on todella vaikea, joten voisi kuvitella, että se häviää ainakin pari matsia. Toki Liverpoolin pitäisi voittaa varmaan kolme neljästä jäljellä olevasta, mutta se on sitten asia erikseen. Chelski on niin hyvä, ettei Pool saa sitä enää kiinni, joten focus pitää suunnata Leicesteriin. Eli tänään Lahen kotikorsussa korkataan muutama Lidlin olut ja kannatetaan temmi tanassa Unitedia et sillei hei! Manchesterhan on näköjään tänä vuonna maailman paras jalkapallokaupunki, jos City voittaa Mestareiden liigan ja United Eurooppa liigan, joten se täytyy vain hyväksyä et sillei hei. United varmistaa voitolla Valioliigan kakkossijan, mikä sopisi oikein hyvin myös Poolille, koska Pool kohtaa Unitedin muutaman päivän päästä hei.

2

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bärkkel, Chelski meni yllättäen häviämään Arsulle, joten aikamoista vuoristorataa mennään tunteiden kanssa. Kyösti on jo pari kertaa luopunut toivosta, että Pool pääsisi neljän sakkiin, mutta pientä toivoa olisi taas. Tänään kaiken järjen mukaan Unitedia vastaan ratkeaa, kannattaako enää jännittää sarjasijoitusta vai nou. Toivotaan 2-1 voittoa, mutta 1-1 on Kyöstin tulosarvaus. Old Toiletista ei koskaan ole helppo hakea täyttä pistepottia. Manullahan ei suuria pistetarpeita ole, mutta toki manulaiset tykkäävät tehdä kiusaa rakkaalle viholliselleen. Toivottavasti Ole Gunnar lepuuttaisi suuria tähtiään. Kyöstin filosofia elikkä toisinsanoen bärstuntuma on semmottinen, että 3p tarkoittaisi luultavasti sijoittumista neljän parhaan joukkoon, 1p tarkoittaisi että kaikki loput matsit on voitettava, mutta 0p olisi lopullinen isku seuraavan kauden UCL:ssä pelaamiselle.

      tiedättekyllä

      • Anonyymi

        Arsenal kiilaa väkisin Tottenhamin ohi sijalle 7. Ihan tuuliajollahan toi kukkolauma on ollut Mourinhon lähdön jälkeen. Koskaan Tottenham ei voita yhtään mitään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe