Porilainen pelikauppa Pelikrypta tekee yhteistyötä Horror-Shop -nimisen yrityksen kanssa. Yrityksen nimi on noussut esiin äärioikeistolaisen musiikin ja siihen liittyvien tavaroiden maahantuonnin yhteydessä. Vaikka Pelikrypta itse ei ota kantaa politiikkaan, uskontoon yms, se ei suhtaudu asiaan sen vaatimalla vakavuudella, joten asia kannattaa tuoda esiin ja vaatia siihen muutosta.
Pelikrypta
9
5832
Vastaukset
- Anonyymi
Äärioikeistolaisia yrityksiä taitavat olla molemmat
- Anonyymi
ilmapiiri ei ole turvallinen arvoista puhumisen kieltäminen ei ole politiikasta eroamista vaan nimenomaan persupolitiikkaa
- Anonyymi
en halua vierailla yrityksessä
- Anonyymi
Periikö uusi ikamaa / ikaalisten pelikrypta myös syrjinnän Porista?
- Anonyymi
Olen vieraillut ja pelaillut liikkeessä useita kertoja enkä ole kertaakaan huomannut että siellä harrastettaisiin syrjintää rasismista puhumattakaan. Enemmän syrjiviä puheita kuuluu tavallisissa kahviloissa kuin kyseisessä liikkeessä. Ehkä kannattaisi käydä vierailulla sen sijaan että tarttuu yhteen vanhaan kommenttiin.
- Anonyymi
Teidät sjw-saastat ja wokejätteet pitää tappaa.
- Anonyymi00011
Tämä postaus kuvaakin hyvin yrityksen ilmapiiriä. Ei muuta palautetta tarvitsekaan jättää.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Tämä postaus kuvaakin hyvin yrityksen ilmapiiriä. Ei muuta palautetta tarvitsekaan jättää.
Yksittäinen nimetön kommentti tuskin edustaa yritystä millään tavalla.
Saati yleensäkään joku anonyymi foorumi.
- Anonyymi
Mitä ihmettä mä just luin?!!!
Millä ihmeellä te saatte syrjinnän tai rasismin liitettyä pelejä myyvään kauppaan, jonka asiakaskunta on nimenomaan hyvinkin kirjavaa?!
Olen käynyt lukuisia kertoja lasteni kanssa ko. liikkeessä ja aijomme sinne mennä myös tulevana viikonloppuna.
Ilmapiiri on ainoastaan hyväksyvä, salliva ja hyväntahtoinen. Mitä ihmettä on aloittajan mielessä liikkunut?
T: Mika Eronen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233071Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122169Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.702013Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001853Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761583Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401366Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111095
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076