Tietoa koronarokotteen riskeistä

Anonyymi

Tässä amerikkalaislääkäri, joka on tutkinut rokotteita 21 vuotta:
https://tokentube.net/v/2237910868/Tietoa-uudesta-koronarokotteesta---Dr--Sherri-Tenpenny---Rapsodia-fi--tekstitys

Tässä erään suomalaislääkärin näkemys asiasta:
https://tokentube.net/v/1158709655/Kannattaako-ottaa-rokote----Lääkäri-Mikael-Kivivuori-vastaa----Tällä-lyhyen-y---

Tässä toisen suomalaislääkärin näkemys, joka sensuroitiin vuorokaudessa:
https://avoin.media/2021/01/12/uusi-suomi-vai-totuusministerio-laakarin-vaara-nakemys-koronadystopiasta-roviolle/

Ranskalaistutkijat esittävät rokotusten lopettamista:
https://avoin.media/2021/05/07/ctiap-k-rokotteet-tulisi-vetaa-jakelusta/

Lisätietoa näistä mm. avoin.media, rapsodia.

Bill ja Melinda Gatesin säätiö rahoittaa suurta osaa rokotetuotantoa, rahoittavat myös WHO:ta, jota painostettiin julistamaan pandemia, vaikka sen pääjohtaja ei olisi halunnut, sen takia kesti pitempään, ja Suomessakin THL ihmetteli miksi viivyteltiin. WHO:n asiantuntijat olivat sitä mieltä ettei mitään pandemiaa ole, sitten pandemian määrityksiä muutettiin niin että saatiin tästä pandemia, ja rokotustuotanto käyntiin.

Tuota mRNA-rokotetta on testattu jo parikymmentä vuotta, mutta USA:n FDA, eli lupaviranomainen, ei ole antanut sille koskaan lupaa, koska rokotetestit eivät ole päässeet eläinkokeita pidemmälle ja on jouduttu lopettamaan. Kaikilla eläimillä vastustuskyky tippui niin alas, että ne kuolivat ihan tavallisiin vaarattomiin viruksiin ja bakteereihin, johtuen siitä että rokote, joka oikeasti on geeniterapia-annos virallisesti, mutta kutsutaan rokotteeksi kansankielellä, heikentää puolustuskyvyn.

Ihmisen puolustusmekanimissa on makrofageja, tyyppi I ja II. Ensimmäinen aiheuttaa sytokiinimyrskyn ja hälyttää puolustuksen toimimaan. Sitten tulee tyyppi II joka parantaa tulehduksen, johtuu se sitten viruksesta tai bakteerista. Tämä geenirokote tuhoaa ja tappaa nämä II-tyypin makrofagit, ja rokotteen saaneiden koe-eläinten keuhkot olivat täynnä I-tyypin makrofageja, mutta ei yhtään II-tyypin makrofagia. Verrokeilla, joita ei ollut rokotettu ja jotka eivät kuolleet, keuhkoissa oli molempia kuten kuuluukin olla.

Rokotteen haitat tulevat esille myöhemmin. Lääkärin Tenpennyn visio videon lopussa jossa vain rokotetut pääsevät julkisiin paikkoihin, kuulostaa foliohattuilulta. Video on tehty vuoden 2021 alussa, mutta jo nyt käytäntö on voimassa Israelissa, rokottamattomat lapset eivät pääse edes kouluun. EU harkitsee vastaavan "vapauspassin" ottamista käyttöön:

https://avoin.media/2021/01/19/eu-johtaja-haluaa-vapauspasseja/

https://avoin.media/2021/01/23/rokotetut-levittavat-runsaammin-viruksia/

https://avoin.media/2020/12/28/kuinka-pandemia-rakennetaan/

Katsoin netistä Pfizerin pääjohtajan haastattelun. Häneltä kysyttiin onko hän ottanut rokotteen. Vastasi että ei ole. Kysyttiin miksi, ja sitten alkoikin selittelyt ja änkytys.

Miettikää tarkasti otatteko rokotteen!

18

922

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtion päämiehet saavat vain harmitonta suolaliuosta ja kansa saa tappavia koronapiikkejä.

      • Anonyymi

        Näinhän se oli sikapiikinkin kanssa. Katsoin netistä videon jossa haastateltiin Pfizerin pääjohtajaa. Häneltä kysyttiin onko ottanut koronarokotteen. Ei kuulemma ole ottanut. Kysyttiin miksi ei. Vastauksena seli seli seliä ja änkytystä. Kyllä ne tietää onko turvallisia vai ei ,päätelkää itse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinhän se oli sikapiikinkin kanssa. Katsoin netistä videon jossa haastateltiin Pfizerin pääjohtajaa. Häneltä kysyttiin onko ottanut koronarokotteen. Ei kuulemma ole ottanut. Kysyttiin miksi ei. Vastauksena seli seli seliä ja änkytystä. Kyllä ne tietää onko turvallisia vai ei ,päätelkää itse.

        Pfizerin johtaja kertoi että hän "todennäköisesti ottaa rokotteen". Vau! Ei siis sanonut edes että ottaa myöhemmin tms. Hän sanoi olevansa vain 59 v, ei työskentele etulinjassa, eikä hänellä ole kiire ottaa rokotetta. Hälytyskellojen pitäisi soida lujaa. Run!


    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Harvinaisia reaktioita, niinhän ne aina sanovat. Onko tämän naisen jalat amputoitava Astra Zenegan oton jälkeen? 34-vuotias ennen terve nainen!

        https://tokentube.net/v/2904035984/Aiheuttiko-rokote-oireita-naisen-jalkoihin-

        Jos tapauksessa olisi todenmukaisuutta, löytyisi muualtakin kuin tokentubesta jossa jaetut jutut on monta kertaa jäänyt kiinni valehtelusta.


    • Anonyymi

      Tutkimus paljasti, että 56 prosenttia venäläisistä ei pelkää tartunnan saamista virukseen, ja tämä määrä on pysynyt samana helmikuusta lähtien.

      Tutkimuksen mukaan rokotetta haluavien venäläisten määrä on vähentynyt viimeisen kuuden kuukauden aikana.

      • Anonyymi

        Toivottavasti muu maailmakin tulee järkiinsä, ja jättää tämän rokotekokeilun väliin. Järkyttävää että nyt jopa vauvat halutaan altistaa näille tutkimattomille ja testaamattomille rokotteille.


    • Anonyymi

      Tässä videossa lääkäri kertoo lisää näiden rokotteiden toiminnasta, ja niiden aiheuttamista vaaroista .

      Video on tekstitetty suomeksi,kestää parikymmentä minuuttia, kannattaa katsoa.


      https://tokentube.net/v/2250356791/Lääkäri-Sherri-Tenpenny---koronarokotteet---Rapsodia-fi--tekstitys--Tällä-var---

    • Anonyymi

      Moskovan äänet näköjään taas kiireisinä.

    • Anonyymi

      Riskejä on aina, nollariksiä ei tässä asiassa ole.
      Vaihtoehdot:
      1) Rokotus, mahdolliset joskin epätodennäköiset rokotuksen haittavaikutukset ja pieni mahdollisuus sairastua koronaan
      2) Ei rokotetta ja suuri mahdollisuus sairastua koronaan.

      Rokkotuksen haittavaikutuksista selviäminen hengissä on paljon todennäköisempää kun koronansta selviäminen. Jos koronan saa rokotuksesta huolimatta niin se on lievempi kun ilman rokotusta ja hengissä selviäminen on todennäköisempää.
      100% varmaa on ettei elämästä selviä hengissä lauloi jo Juice Leskinen aikoinaan ekä hänkään selvinnyt.

      Toitotetaan noita rokotuksen vaaroja joita toki on mutta jätetään kokonaan huomioimatta rokotuksen ottamatta jättämisen vaarat jotka on paljon suuremmat.

      Riskiryhmään kuuluvana sain Astra Zenecaa jo helmikuussa, haittavaikutuksia ei ollut juuri ollenkaan. Ensi viikolla on toinen rokotus, saa nähdä mitä sieltä siten tulee, otan tuli mitä tahansa sillä en usko selviäväni koronasta hengissä.

    • Anonyymi

      Olen vannoutunut rokotteiden kannattajá, niiden avulla on poistettu isorokko kokonaan. Tuhkarokon, kurkkumädän ja vesirokon jälkitauteihin ei ole Suomessa kuollut lapsia rokotteiden jälkeen.

      Mielestäni hyödyt ovat suurempia kuin haitat. Toivon sairastamisen tai rokotuksian kautta saataavaa laumaimmuniteettia ja normaalia elämää!

    • Anonyymi

      Me rokotteiden vastustajat tiedämme enemmän kuin muut.

      Tässä on linkki, kyllä magneetti tarttuu, ei ole mikäään salaliittoteoria tuo mikrosiru

      https://tokentube.net/view?v=3505823426#

      • Anonyymi

        heh heh vika päässä paha vika


      • Anonyymi

        Kokeile tarttuuko mangneetti myös päähäsi, jos tarttuu niin hakeudu heti hoitoon


    • Anonyymi

      Tässä videossa erikoislääkäri kertoo lavastetusta pandemiasta, ja järjettömistä koronatoimista:
      Videon lopussa havainnoillistetaan, kuinka hyödyttömiä KAIKKI maskit ovat viruksen torjunnassa.

      https://tokentube.net/v/1728419358/Erikoislääkärin-lausunto-C0VID-19-tilanteesta

      WEF:n Klaus Schwabin ja Bill Gatesin tavoite on vähentää maailman väkiluku puoleen miljardiin, siis 7,2 miljardin on kuoltava.
      Siihen nämä myrkkypiikit on tarkoitettu. Nyt jo tyhmäkin uskoo etteivät ne estää koronatartuntaa tai sairastumista. Rokotehaitoista on näkyvissä vasta jäävuoden huippu.

      • Anonyymi

        En osaa edes kuvitella,miten tyhmäksi ihminen voi tuntea itsensä kun tajuaa, että on VIETY KUIN PÄSSIÄ NARUSSA otettuaan myrkky-ruiskeen,sitten vaan odotellaan seurauksia!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      21
      566
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      479
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe