Sama herjaaja vähät välittää Jeesuksen käskyistä. Ne eivät kuulema häntä koske!
Sama herjaaja herjaa apostoleja Saatanan lähettiläiksi!
Sama herjaaja on puhunut paljon pahaa myös Jeesuksen asettamasta uudesta liitosta, ehtoollisesta ja seurakunnasta!
Tällaista herjaajaa ei ainakaan ole Jeesus lähettänyt!
Kuka lähetti Jeesuksen sovitustyön HERJAAJAN?
14
200
Vastaukset
- Anonyymi
Perke-le hänet ( TS ) lähetti.
- Anonyymi
Se on jämpti niin!
- Anonyymi
Jeshus Barabbasin lähetti matkalleen Judas Iskariot, halutessaan tehdä ensimmäisen murhan, eli hän kavalsi Jeshus Barabbaan, kuten mk:n, mate suhosen, alvin mengelen, tapio "teerikki" naumasen ja mikko isotalon sekä isa vestin, annu tukiaine-vestin JA matti häyrysen (Raamatun Andio Gelsaub), sekä adamin ja evan (asuinpaikka nykyisin P-Haaga, ovessa lukee rinkinen) eli adam ja eva ovat ensimmäiset ihmispetturit Pyhän Raamatun ensimmäisestä luvusta. Hän myi myös hyvään hintaan perheet: linnakko, pulkkiss, pulkkinen (ne kaikki), evanderit, miettiset, selänteet ja naumaset (Mengeletieteille). Myös laiho nina ja jarnogh menivät kaupaksi (ostaja: Benteley human research Paris-Poland). Nämä kaikki tiesi ja näissä petturina toimi kaupan yhteydessä henkilöt: kusti miettinen, wili miettinen, Shayne Brinson, any hariu chirinos, andres chirinos ja perhe hanno soans sekä juha kari perheineen jan fransman perheineen.
P.S: ne kaikki pääsivät pakoon, koska ville tikkanen mokasi Viking Linen toisen sisäänajon linda ohertin eli wili miettisen puolison kanssa. On max ohertin mutsi.
Nyt sitten tämä: Oikea rottisjengi eli Jasseri ja nää tapaa max ohertin tänään (AMK) ja tappaa sen seka RATS-jengin johtajat!
NO EI KAI!
Terveisin: ewa sollamo-mengele
P.s: *Puolan kirous alkaa heti*- Anonyymi
Outoa tekstiä
- Anonyymi
Joopa joo...
- Anonyymi
P.S: Yeshua Hamasch on vihollisenne sieluttomat, kuten oli Barabbas hintillekin. Tiesittekö, että Barabbas näytti tarkalleen parturiliike Justun Jussilta? Ja sen ristiinnaulittu roisto samalta kuin Risto Muuri? Kolmas roisto näyttää samalta kuin tuntemanne: esko nokelainen (ENTINEN Kalpan "valmentaja", ihan kusipää se on).
Terveisin:
Interpol lintu! - Anonyymi
Mustan ja valkoisen magian tietäjille: yliluonnollinen musta ja valkoinen magia on käytössämme ja se loi itsestään ristin, joka ristiinnaulitsi koko barabbaan kolmoiskatraan.
END!
NExt Crusufictoineus Alt alttitudio Jyväskylä-hammarborghuishe-suolivaes-naumaanaesch.
Amen!- Anonyymi
Vai niin...
- Anonyymi
En usko minäkään.
- Anonyymi
En usko minäkään.
- Anonyymi
En usko minäkään.
- Anonyymi
En usko minäkään.
- Anonyymi
en usko.
- Anonyymi
Mitä herjattavaa tuossa tarinassa nyt olisi. Sääli vaan niitä jotka pitää sitä jotenkin totena ja antavat sen vaikuttaa maailmankuvaansa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27810429IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3327352Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861977Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231731Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut771586Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61531- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762