Aloitin pari viikkoa sitten cerazette minipillerit ja nyt viikko siitä on klitoriksen seutu ollut "puutunut", suhteellisen tunnottoman oloinen. Kyselisin kohtalotovereita että onkohan tämä todella lääkkeestä johtuvaa, onko muilla ollut tällaista ja meneekö ohitse?
Cerazette minipillerit ja tunnottomuus
Anonyymi
2458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla oli koko alapää lähes tunnoton vappuviikonlopun jälkeen. Olli sen verran rajua.
Siis juuri kirjoitin itsekkin tästä samasta ongelmasta toiseen ketjuun.
Mulla todettiin estrogeenipuutoksen puutoksen aiheuttamaa limakalvojen kuivuutta papassa, joka johtuu minipillereistä ja aloitan nyt estrogeenipuikot. Jostain luin, että tuo estrogeenipuutos vois aiheuttaa moisia oireita, oiski kiva tietää onko jollain tunto palannu tuommosen paikallishoidon myötä?