Eräillä ei minkäänlaista kunnioitusta

Täytyy alkaa puhua ääneen, minkälainen haittamaahanmuutto ei tue Suomen turvallisuutta eikä tulevaisuutta. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-naamioituneen-tekijajoukon-hyokkays-pikku-huopalahdessa-maalaa-synkkaa-kuvaa-vakivaltarikollisuudesta/8144082
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinpä!

Tuossa jutussa kerrotaan, että osa noista ” mamunuorista ” on syntynyt 90- luvun lopulla eli ovat jo selvästi yli parikymppisiä! Miksi aikuisia mamumiehiä kutsutaan nuoriksi?

Ja mokomat kehtasivat joukolla hyökätä kahden suomalaisnuoren kimppuun ja puukottaa 16- vuotiasta suomalaista. Peräti 15 aseistautunutta mamua hakkasi kaksi suomalaista nuorta ja ryöstivät puhelimen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Täytyy alkaa puhua ääneen, minkälainen haittamaahanmuutto ei tue Suomen turvallisuutta eikä tulevaisuutta. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-naamioituneen-tekijajoukon-hyokkays-pikku-huopalahdessa-maalaa-synkkaa-kuvaa-vakivaltarikollisuudesta/8144082

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu