LEO !! Muista että sinulla on VAIMO

Yrität vikitellä naisia tällä palstalla karhunpesääsi, sain sen käsityksen kun luin juttusi. Taidatkin olla naisten mies, ja uskonto on vain hämäystä. Montakohan leidiä siellä pesällä on jo käynytkään.. Ja vaimolle ei sitten sanaakaan, vai mitä ????
Saatan olla jopa hieman mustasukkainen, sillä minulle annoit kylmästi rukkaset.
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä sinä nyt olet vain mustasukkainen, mehän Leon kanssa vähän vain pussailtiin.
En kyllä usko että tuo pht on nainen, siis hänet voi jättää pois laskuista, Leohan on heteromies.

Äänestä

on kanssani käynyt nuorempia ja vanhempia naisihmisiä. Yksinäisiä neiti-ihmisiä, leskiä ja vaimoja ja tulee käymään vatakin. Ainakin toivottavasti, mutta siellä ollaan siivosti. Ajatusten, puheiden ja tekojen pitää olla puhtaita.

Henkisellä minuudellamme ei ole sukupuolta eikä henkiseen yhteyteen liity eroottisia pyyteitä, ei parisuhteita eikä aviorikoksia, ja juuri tähän henkiseen kypsyyteen, henkiseen yhteyteen ja rakkauteen kristinuskon alkuperäinen tarkoitus on meitä kasvattaa.

Äänestä
  • Kyl mul ois ollu vaikeeta pitää näppini sinusta erossa 70-luvulla.
    Jos ois silloin tavattu oisin mielelläni menny vähän pitemmälle kuin pelkkään henkiseen tyydytykseen.

    Äänestä

  • Toinen nainen kirjoitti:

    Kyl mul ois ollu vaikeeta pitää näppini sinusta erossa 70-luvulla.
    Jos ois silloin tavattu oisin mielelläni menny vähän pitemmälle kuin pelkkään henkiseen tyydytykseen.

    Ainakin itse olen kokenut kaikkein suurimmat ja ihanimmat hetket juuri henkisessä yhteydessä ja pyyteettömässä rakkaudessa. Se on todellista maanpäällistä paratiisia, kuin kauneinta enkelisatua, ja sitä keskinäistä rakkautta, josta Jeesuksen opetusten mukaan ihmiset meidät hänen opetuslapsikseen tunnistaisivat.

    Valitettavaa on vai se, että tällaista henkistä suuruutta ja kypsyyttä löytyy erittäin vähän - uskovaiset mukaan luettuna. Tai juuri he.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*Nainen* vm. 53 kirjoitti:

Yrität vikitellä naisia tällä palstalla karhunpesääsi, sain sen käsityksen kun luin juttusi. Taidatkin olla naisten mies, ja uskonto on vain hämäystä. Montakohan leidiä siellä pesällä on jo käynytkään.. Ja vaimolle ei sitten sanaakaan, vai mitä ????
Saatan olla jopa hieman mustasukkainen, sillä minulle annoit kylmästi rukkaset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu