Korona johtuu ilmastonmuutoksesta,

Kyllä se on uskottava kun Suomen tasavallan pääministeri itse sen sanoo.
https://www.youtube.com/watch?v=ETbm6EK1h98
Nythän saa heittää romukoppaan kaikki lepakkoteoriat, Wuhanin toriteoriat ja Wuhanin laboratorioteoriat, Ne ovat kaikki nyt salaliittoteorioita, ilmastonmuutoksen aiheuttama koronateoria eivät ole.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Selvisihän se tuokin asia viimein.

Äänestä

Eiköhän Sannankin mukaan osittain vain koronasta, mutta pääosin persuista? Suvakkien mukaanhan kaikki epämiellyttävä yhteiskunnassa on persujen syytä. Tosin nyt tuon koronan varjolla voi vielä pitkään syyttää mitä tahansa suvakki keksiikään.

Äänestä
  • Osittain myös Trumpin vika.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Osittain myös Trumpin vika.

    "faktantarkistajat" ovat todenneet asian olevan osittain totta.
    https://yle.fi/uutiset/3-11940887
    No kyllä kai kiertoteiden kautta voidaan mikä tahansa asia yhdistää mihin tahansa, heh.

    Äänestä

Tässä tulee myös SDP:ssa koronaepidemian hoidossa eri tieteenlajien ero.

Hallintotieteen maisterina Marin painottaa maailman laajuista syytä epidemiaan eli ilmastomuutosta, jonka on pääomapiirit aiheuttaneet.

Valtiotieteen maistereina Krista Kiuru ja Varhila painottavat kaupallisten maskin tarpeettomuutta, jopa vaarallisuutta, Pääomapiirit taas ovat hyötyjinä.

Lääketiedettä ei nyt tähän epidemiaan haluttu mukaan, koska lääkäreiltä puuttuu muu ymmärrys paitsi rahanhimo.

Edistyksellinen lääketiede pääsee mukaan, kun maahan on saatu kasvatettua riittävästi sotelääkäreitä ( hankitut sote-ominaisuudet on saatu lysenkolaisen perinnöllisyystieteen mukaisesti siirrettyä seuraaville lääkärisukupolville).

Jos SDP:n johtama Pirkkalan kokeilukoulu olisi saanut jatkaa, meillä olisi jo sellainen sukupolvi kasvamassa, mutta suurpääoma kielsi demarien ihmiskokeen lapsilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä se on uskottava kun Suomen tasavallan pääministeri itse sen sanoo.
https://www.youtube.com/watch?v=ETbm6EK1h98
Nythän saa heittää romukoppaan kaikki lepakkoteoriat, Wuhanin toriteoriat ja Wuhanin laboratorioteoriat, Ne ovat kaikki nyt salaliittoteorioita, ilmastonmuutoksen aiheuttama koronateoria eivät ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu