Puhelun nauhoitusovellus ei toimi

Anonyymi

Mistä johtuu kun puhelun nauhoitus ei toimi? xiaomi redmi 8t puhelin google playsta kokeillut useampaa eri tallennusovellusta. Edellisessä honor 8 toimi ilman ongelmia.

15

2861

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minullakin kaikki tallennusohjelmat lopetti toimintansa kun hankin kännykän jossa oli uudempi Android. Nähtävästi uudemmassa Android:ssa tuo ei enää onnistu.

    • Anonyymi

      Android ei enää tue puheluiden tallennusta.

      • Anonyymi

        Trolli


      • Anonyymi

        ottaako kukkaroon


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei toimi..


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei toimi enää..


    • Anonyymi

      Uusimmissa android puhelimissa ei toimi puhelun nauhoitus. Puhelun nauhoitus kuulemma rikkoo jonkun maan lakeja ja siksi se ei enää toimi uusissa android puhelimissa.

      • Anonyymi

        Virkamafialle ja kaiken maailman kauppiaille tehty palvelus.


    • Hyvin monien maiden lainsäädäntö kieltää puheluiden tallentamisen, joten sellaisen sovelluksen tekijä on heikoilla jäillä. Parempi olla tekemättä, ja jäljelle jääneetkin poistetaan kauppapaikoista valitusten tullessa tietoon.

      Mielestäni tässä ei nyt oikein ole kohtuullisuutta käytetty. Firmat tallentavat puheluitaan ja yksityisten kuluttajien yksityisyyttä rikotaan yritysten, yhteisöjen ja valtioiden toimesta minkä keretään, mutta yksityinen ei laillisesti saa tallentaa sutkin puhelinhuijarin valheita.

    • Anonyymi

      Kannattaa valita luurinsa sen mukaan mitä vaatimuksia tarvitsee. Typerää on jos joku valmistaja blokkaa ominaisuudet joka paikassa jos yhdessä vaaditaan jonkun älyttömän ajatuksen kieltoa.
      Asiakas siis äänestää ns. jaloillaan eli rahoillaan.

      • Anonyymi

        Eli omilla rahoillani pääsen asiakkaan jalkoväliin?


      • Anonyymi

        Eipä enää ole myynnissä luureja mitkä tukisi puheluiden tallennusta. Toki kiinalaisia ikivanhoilla turvattomilla järjestelmillä omaavia voi olla mutta ei niitä kukaan järkevä osta.


    • Anonyymi

      Kapulassasi on aOS9 tai myöhäisempi käyttis. Google teki sellaisen parannuksen aOS9 versioon että estivät puhelun tallentamisen.

      aOS8 versiota Google paransi siten että puhelun nauhoitus vielä onnistuu, mutta appi ei saa tietää mikä B-tilaajan numero on, joten fileen tiedostonimeksi tulee pelkkä aikaleima.

      aOS7:ssä ja sitä aiemmissa puhelun nauhoitus toimii virheettä ja fileen nimeksi tulee täydellisesti "aikaleima _ B-tilaajan numero". Erittäin hyvä puluiden tallennusappi: https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder maksaa muutaman lantin että saa mainoskiusan pois mutta on sen arvoinen. Toimii täysin automaattisesti taustalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      30
      13871
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5461
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5089
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      86
      4255
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3551
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3058
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      14
      2919
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2591
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2507
    10. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      6
      2189
    Aihe