Järkevää, minusta ei
https://www.youtube.com/watch?v=A4TTwUCKs5Q
Onneksi ihan pian noille laitetaan reilusti käyttömaksua.
Ei muuten tainnut kellään olla maskiakaan. No näin se korona taltutetaan. Ei muuten edes poliisi ollut paikalla vaikka porukkaa oli kokooontunut aika reilusti. Tuosta muuten poliisi voisi sitten vaikka tienata ihan jokusen tonnin rahaa kun rekisterinumeroiden perusteella sakottaisi liikennerikkomuksia.
Järkevää, minusta ei
10
819
Vastaukset
- Anonyymi
Kateus paistaa Himalajalle asti.
- Anonyymi
Etkö muuta keksinyt. Kateellisuus. Ei todellkaan. Tuossa touhussa ei ole vain järkeä. Väistämättä kunnon maksut on tulossa.
- Anonyymi
Ehkä tuo ei ollut ihan järkevää touhua muun liikenteen seassa. Jos jotain sattuu niin jatkossa poliisin suhtautuminen entistä tiukempaa. En ole tätä touhua vastaa mitenkään, järki ja harkintaa mukaan kaikille, niin saadaan harrastaa jatkossakin. Koskee muutakin kuin jenkkiautoporukoita.
- Anonyymi
Maskittomia löytynyt koko koronan ajan varsinkin kehäkolmosen sisäpuolelta ja Helsingistä. Ajoivat jenkkiautolla tai eivät. Videollakin näkyy paljon satunnaisia ohikulkijoita.
- Anonyymi
Vesistöihinhän nuo kuminkappaleet sitten lopulta päätyvät niin kuin normaalissakin kulumisessa syntyvä "mikromuovi". auton renkaista.
Sitten turvallisuutta tuossa pitäisi ajatella, mutta hei! Poliisihan oli katselemassa autoja viime kerralla. - Anonyymi
Näinhän se aina menee. Kun toisilla on hauskaa niin kateellisia vituttaa.:-DD
- Anonyymi
Eläkäämme elämämme läpi säästäen ja piiloutuen pieniin koppeihimme ja välttäkäämme tapaamasta ketään, sillä ilonpito ja elämä on synti ja itse pirusta.
- Anonyymi
Suuremmaksi osaksi museorekisterissä 40€ vuosi. Voisitäaikaa kun autoissamuotoja ja bensahalpaa. Muistanvielä kun ukkopohti mitä sitten kun bensalitramaksaa samankun maitolitra🙊
- Anonyymi
Kyllä kumi palaa taas, juuri polttelin tuolla.
- Anonyymi
Ei tarvitse tänä päivänä olla kovinkaan kummoinen eurokinnerir, niin se lyö laudalta nuo jenkkipellet. Kunnon käyttömaksut vaan saastuttajille. Alankomaissa ja Italiassa on laitettu kenkkiautoille kunnon käyttömaksut. Esim. 5000 Euroa/ vuosi olisi sopiva, oli auto käytössä tai ei.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708