persut, boikotoikaa kunnallisvaaleja!!

nyt on nimittäin selkeä vilppi tulossa. Vain äänestämättä jättämisellä persut voivat enää pelastaa Suomen.
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Halla-aho on niin ruma, että en äänestä.

Äänestä
  • Hirvittääkö jo noin kamalasti persujen jytkyäkin suurempi veret seisauttava takuuvarma vaalivoitto? :)

    Hyvä!

    Äänestä

  • Sen takia äänestänkin

    Äänestä

  • Voiko rumuuden takia pistää ukon vankilaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sen takia äänestänkin

    Sama täällä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voiko rumuuden takia pistää ukon vankilaan?

    Eli haikailet maahamme jo ihannevaltiosi Pohjois-Korean kaltaisia poliittisia vankiloita? :)

    Entäs jos vaan muuttaisit sinne?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sama täällä!

    Ettepäs äänestä!

    Koska äänestämisessä on ikärajakin, ja jos te kajarat ootte muka äänestysikäisiä niin sit Suomen mielenterveystyö on täysin retuperällä! :D :/

    Äänestä

Hyvä persujen ääniä ei voi varastaa, kun niitä ei olisi.

Äänestä
  • Juuri näin, olet asian ytimessä.

    Äänestä

Sä nyt ilmiselvästi kuvittelet tolkun persuja yhtä sakeaksi sakiksi mitä te suvakit olette, joten ... hiekkiksellä olis varmaan paljon kivempi leikkiä? :) 🍼

Äänestä
  • Tolkun persuja ei ole olemassakaan. Persuista osa on äärinatseja ja osa öyhöpopulisteja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tolkun persuja ei ole olemassakaan. Persuista osa on äärinatseja ja osa öyhöpopulisteja.

    Ainoata ääriporukkaa nykyään ovat vasurit, jotka käyvät aidosti yhden mielipiteen aivopestyistä fanaatikoista, joilla ei ole omiensakaan joukossa oikeutta yksilölliseen eriävään mielipiteeseen.

    Äänestä

Hyvä yritys, vasuri. Päinvastoin, me persuthan äänestämme tunnollisemmin kuin koskaan jos sillä vaikka saataisiin Marinin hörhöhallitus kaatumaan, koska niin voi vielä käydä.

Äänestä
  • Persuille ei sitten mitenkään mene jakeluun, että kyseessä on kuntavaalit.
    Siitäkin on tolkullisuus kaukana.

    Äänestä

  • Jo viime vuonna öyhötitte hallitusta nurin ja kuinka kävi, ei kuinkaan kun ei ollut, eikä ole tälläkään hetkellä mitään syytä. 🙂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persuille ei sitten mitenkään mene jakeluun, että kyseessä on kuntavaalit.
    Siitäkin on tolkullisuus kaukana.

    Oli vaalit mitkä vaan. ÄänestänPersuja!

    Äänestä

  • Kannatetaan😁👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jo viime vuonna öyhötitte hallitusta nurin ja kuinka kävi, ei kuinkaan kun ei ollut, eikä ole tälläkään hetkellä mitään syytä. 🙂

    Fun fact: Viimevuonna nitro-reseptit tuplaantui kun demarikannattajat kävi ostamaan niitä varastoon hallituksen kaatumisen pelossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persuille ei sitten mitenkään mene jakeluun, että kyseessä on kuntavaalit.
    Siitäkin on tolkullisuus kaukana.

    Kovastipa vain tolkulliset valtamedian vasemmalle suuntautuneet toimittajat, asiantuntijat ja poliitikot ovat viime aikoina olleet huolissaan nykyhallituksen kaatumiseen kuntavaaleihin.

    https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5fa4550f-1972-436e-942d-21e993827e4c

    https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mattitukiainen/231576-hallitus-kaatuu-kuntavaaleihin/

    Äänestä

Minä Äänestän PS!
Saadaan Superjytky! 🥳🥳🥳

Äänestä

Voi raasua, pelottaakoPersujen Varma voitto😆😂

Äänestä

Äärettömän typerä aloitus.

Tuo saa kaikki täällä Äänestämään Persuja😇

Äänestä

Jos+persut+eivät+saa+vähintään+140%+kaikista+äänistä,+niin+on+selvää+että+kyseessä+on+massiivinen+vaalivilppi+ja+huijaus.

Äänestä

21 vuorokautta palautteen antoon. Käyttäkää kuulakynää ja äänestäkää varsinaisena äänestyspäivänä.

Äänestä
  • Kunnallisvaaleissa valitaan kunnanvaltuutetut, se ei ole palautteen antotilaisuus, palautekanavat on erikseen. Mistä noita tyhmyreitä oikein sikiää.

    Äänestä

Jos ei persut saa ääniä niin niitä ei voi varastaa. Persujen kannattaiskin äänestää muita jolloin muiden ääniä varastetaan enemmän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

nyt on nimittäin selkeä vilppi tulossa. Vain äänestämättä jättämisellä persut voivat enää pelastaa Suomen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu