Sehän tietenkin tarkoittaa, että heitä ei kannata juuri äänestääkään. Luettuani palstalta useita avauksia, joihin persut olivat vastanneet, että "eihän tälläkään taas ole mitään tekemistä persujen kanssa" ja haukkuivat aloittajaa, on pakko uskoa, että persuilla tosiaan ei ole mitään kosketusta elämään ympärillään eikä siten mitään vaikutusta koko yhteiskuntaan.
Persujen vaikutus yhteiskunnassa aika olematon
Anonyymi
1650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
En sanoisi ihan noin. Meidän baarissa se isokokoisin koulupudokas, kukko tunkiolla on kaljupäinen persu.
Täysin toisin. Muut puolueet pelkäävät persuja lähes paniikkitunnelmissa.
Jos tuo olisi totta, niin se vaikuttaa miten?
Persut ovat oppositiossa ja pysyvätkin, jos ei puolueohjelma ja poliittinen käyttäytyminen muutu oleellisesti. Ei oppositiosta maan asioihin vaikuteta.
Ääni persuille = ääni hukkaan.
Meidän valtuustossa persut hidastavat asioiden käsittelyä ja haukkuvat kaiken! Eli on vaikutusta! Tuota vaikutusta en halua seuraavalle kaudelle! Eli älkää äänestäkö enää persuja!
Ai että äänestäkää persuja? No kun kerta käsket Tenho niin pakko kait se on sitten äänestää persuja.
Pelottaako sinua että julkisen päätännän takana on persu . Voi yleltä katsoa ketä siellä on röissä 🤣
Ei persut oo missään töissä. Vanha mamma maksaa.
YLE:n hallintoneuvostossa on 21 jäsentä. Seassa 4 persua....
Ylen suojatyöpaikka työpaikka on röissä olemista sen sanoo jo vanha videokin https://www.youtube.com/watch?v=CmVdfwsi8Bg
Tai jopa haitallinen. Toksisen negatiivisuuden määrä on rajoittamaton.
Kannataisiko siis opetella ymmärtämään asioita, jotka liittyvät persussuomalaisiin, kun perussuomalaiset palstalla kirjoittelee.
Iso vaikutushan heillä on, persujuttuja tälläkin palstalla jokaisen puolueen ketjut täynnä.
Taitaa hiukka sapettaa?
Ennen kaikkea persujen saavutukset ovat vähissä. Suurin saavutus lienee yli 30000 mamua hallituksessa v. 2015.
Hyvä saavutus on myös se että 80 000 euroa veronmaksajien rahoja meni siihen, että persut luki eduskunnassa toisilleen punahilkkaa. Persuja ei veronmaksajien rahahuolet kiinnosta.
Olisi kiva tietää kuka näitten lukemattomien persuavautumisten takana. Joku todella traumatisoitunut ja vakavanlaatuisista mielenterveysongelmista kärsivä raasu
Jos se olisi olematon, eivät toiset muista puolueista huutelisi ympärivuorokautisesti persua.