Sanna Mariin maksattaa aamiaistervikkeet veronmaksajilla

kolmisensataa kuukaudessa ostokset salataan tietenkin .
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Korjaus 800 euroa kuukaudessa.

Äänestä

Älä nyt, äitikö kertoi?

Äänestä

kun on yrityslainat ja ilmainen busines finland korruptioraha tuhlattu ja piilotettu, niin tarvitseekin jo tax free aamiaisia! keskimäärin 850e/kk....

Katsotaan nyt, miten marin perhe maksaa lainat ja busines finland ilmais rahan takaisin......

Äänestä

Nämä raivoajat ja ivaajat tuntuvat ihan oikeasti kuvittelevan, että pääministeri on tutkinut tarkasti tuon lain ja tulkinnut sitä kierosti niin, että saa puliveivattua perheelleen kymmenen euron arvoiset aamiaiset verovaroista. Ei tule mieleen se loogisempi ajatus, että entinen käytäntö on jatkunut sen kummemmitta pohdinnoitta. Pääministeri Marin ei asu vakituisesti Kesärannassa, vaan Tampereella, eikä Tampereen asuntoon kustanneta aamupalaa. Etu koskee vain yöpymistä Kesärannassa, ja koronan takia pääministeri on joutunut viettämään siellä enemmän aikaa kuin edeltäjänsä.

Meemit ja someraivo jatkavat omaa elämäänsä, vaikka valtioneuvoston viestintäjohtaja neuvoo tulkitsemaan lakia faktojen pohjalta ja Marin itse ohjaa kysymykset lakia tulkitseville virkamiehille, koska hän itse ei ole osallistunut tulkintaan ja päätöksentekoon. Valtioneuvoston kanslian ohjeet on päivitetty kaksi vuotta sitten, ja kauppalaskut on salattu yksityiselämään liittyvänä asiana ja turvallisuussyistä, koska sitä ostospaikkaa ei kenenkään ulkopuolisen tarvitse tietää.

Muutenhan siellä olisi kaikenmaailman orvot ja Halal-ahot kuseskelemassa Sannan aamiaismuroihin!

Äänestä

Kyllä Halla-ahokin elää puhtaasti veronmaksajien rahoilla.

Äänestä
  • Ne meikitkin meni täydellisesti haaskeelle

    Äänestä

Demarit tarjosi koko kansalle vappulounaan a 100€

Äänestä
  • Vappusataseen ei riitä kun demarieliitille pitää maksaa aamiaiset verorahoista.

    Äänestä

Vappusatanen kurkusta alas

Äänestä

Älä nyt, äitiskö kertoi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kolmisensataa kuukaudessa ostokset salataan tietenkin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu