Mistähän johtuu että Ardinex ja Panacod aiheuttavat kipuja oikeassa kyljessä muutaman tunnin kuluttua lääkkeen otosta? Kodeiini voi tietty aiheuttaa sappivaivoja mutta kipu tuntuu paljon alempana, suunnilleen navan korkeudella. Mitä siellä muuta on, munuaisetko? Olen käyttänyt kumpaakin lääkettä jo pitempään mutta kivut ovat alkaneet vasta nyt.
kylkikipuja särkylääkkeistä
auts
5372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
esim. maksa- ja munuaiskokeissa??Kerrot syöneesi jo pidemmän aikaa kyseisiä lääkkeitä, ja ne kieltämättä rasittavat elimistöä, mm. maksaa ja munuaisia.
Ellet ole käynyt kokeissa, hakeuduhan niihin pikaisesti.
Maksa- ja munuaiskokeet on otettu joskus talven aikana ja ainakin silloin näyttivät normaalia. Ehkä pitäisi kysyä jos pääsisi sitten vaikka ultraan tms.
kipu tuntuu navan seutuvilla, on kysymys ihan suolistosta.Munuaiset sijaitsevat selkäpuolella,joten jos kipu johtuu niistä,se koskee selkään ja kyllä tuntee että koskee nimenomaan elimeen.
Kipu tuntuu nimenomaan kyljessä ja selässä, täytyypä kai mennä uusiin kokeisiin kun lääkäri vain sanoi että kaikki ok, ei tietoa mistä kipu johtuu.
kipu tuntuu MYÖSKIN vatsan puolella, ihan tiedoksi vain.Mm. täyteläisyyden tunteena.