Härski, härskimpi demari - Sanna Marin

Leipäjonoihin ei rahaa riitä, mutta omaan pöytään kyllä, se on tärkeintä - veronmaksajien rahoilla.
4170
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat
  • SAK kenen asialla?

    Äänestä

Niin kauan kun et äänestä Perussuomalaisia, tämä meno jatkuu. Jos tahdot syöttää vastikkeetta pääministeriämme, niin tee se omalla lompakollasi, - älä kansan kustannuksella. Siksi PS.

Äänestä
  • Se porukka joka tulee valituksi noihin poliittisiin virkoihin ei kyllä sitten pitemmän päälle osaa ajatella kuin vain omaa henkilökotaista etuaan. Kaiken nähnyt.

    Äänestä

Leipäjonojahan ei olisi olemassa ilman jaettavaa, eli rahaa löytyy koska jaettavaa on. Kuka siellä jonottelisi jos jaettavaakaan ei olisi?

Äänestä
  • Otahan selvää, mistä nämä jaettavat tuotteet tulee, ei niitä kukaan osta, vaan saadaan kaupoilta ylijääneitä ja päiväysvanhoja.

    Äänestä

  • Leipäjonoihinhan nimenomaan EI löytynyt verorahaa.

    Äänestä

Hauska nähdä kuinka Marinin kannatus tulee laskemaan entisestään.

Äänestä

Marin on ahne pazka.

Äänestä

Televisiossa SDP:n vaalimainos oikein hyvä. Sanna oma hyvä itsensä. Plus nätti tietty, mitä ei voi kovin usein muiden puolueiden muijista sanoa.

Siispä noin summa summarum kannattaa tietty äänestää Demareita. Puolueella niin pitkä ja hyvä historia. Saat mitä tilaat.

Persut taas on hieman sekaisin oleva ryhmä. Kuin joukko päättömiä kanoja. Slogan vois olla: Saat jotain, mistä päin sattuu tuuli puhaltamaan.

Demareiden historia on vakuuttava!

Äänestä
  • - kiertää veroja, aina kun mahdollista
    - käyttää pimeää työvoimaa
    - nimittää kaverin kovapalkkaiseen virkaan
    - vainoaa "väärien" mielipiteiden ilmaisijoita
    - simputtaa ja huutaa alaisilleen, jos sattuu olemaan johtajana

    Äänestä

  • Punikkien historia...hehehheeee.

    Äänestä

  • Ju, aloittivat kapinan 1918.

    Äänestä

  • Ja Matti paistaa munia..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja Matti paistaa munia..

    Ja uuniperunoita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja uuniperunoita.

    Niin ja nuoriso tykkää eniten Ylen mielestä keskustasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin ja nuoriso tykkää eniten Ylen mielestä keskustasta.

    Ne ovatkin jo lapsesta asti olleet tietoisia, kaikista maataloustuista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin ja nuoriso tykkää eniten Ylen mielestä keskustasta.

    Mutta ei vasemmistosta.

    Äänestä

Sosiaalisanna sosialisoi veronmaksajien rahat.

Äänestä

Sanna on nirppanokka, ei muuta.

Äänestä

Sanna mässyttää - kansa maksaa....ja näkee nälkää.

Äänestä
  • Leipäjonot pitenee....

    Äänestä

ja mitäs härskiä näät siinä jos jollekin on etu annettu niin tyhmän olisi jos sitä ei käyttäisi saman asian ajaa mennyt lounas seteli se vaan on suomessa kateuden ja ajojahdin kohde että on poliitikko tai muuten julkimo ja voihan tässä olla oikeistolla sormet pelissä hyvä että ei väli kysymystä pukkaa kyllä se oppositio on näköjään kova paikka kestää kun äänestäjät hylkää

Äänestä

Höpö, höpö. typerykset. Uskotteko todella, että Valtioneuvoston kanslian virkamiehet eivät muka olisi aikanaan jo vuosia sitten tarkistaneet asian oikeellisuutta? Tämä käytäntö on ollut jo vuosien ajan usean pääministerin aikana. Jos olisi ollut jotenkin väärin, niin ksi olisi jo vuosia sitten puututtu asiaan.
Nyt on kyseessä raukkamainen ajojahti ja te hölmöt olette menneet lankaan!
Raukkamaista!
Mutta sopii tyhmille persuille!

Äänestä
  • Ei tarvitse luulla kun verottaja itse on asian vahvistanut että kyseessä on verotettava etuus.

    Äänestä

  • Ei tää persuihin liity - pässi.

    Äänestä

Yle onkin tainnut olla tuosta asiasta kovin hiljaa........

Äänestä

En yhtään ihmettele, että täällä mölisijät eivä hiisku sanallakaan siitä, mite Venäjä yritti ostaa somevaikuttajia.

Äänestä

Kunta-Kintte kokeilu
Olen suuren tem hallinnon alamainen, siis suomi kunta-kinttenä tässä. Ja kai se kuntakokeilukin ja aktiivi malli, jne työllisyyspolitiikka toimet ovat juuri nyt kiivaimmillaan. Kliimaxissa?
Niinpä olisi kiva kun munaani kuntouttaisi toimelias nainen vaikka kuntasekoilu puuhissa. Siinä mies vetreytyisi. myös 60v. mies tarvitsee kuntoutusta kun oman ikäiset naiset ei sitä juuri tarjoa noin luomuna. ovat kai jo lemmen työkyvyttömyyseläkkeellä?
No kumminkin kuntakokeilussa voisi näin saada kohtaanto-ongelmaan tyydytystä?

Lisäksi minäkin, pääministerin tavoin, tartteisin aamupalarahaa sen 350-750e/kk. kun olen työttömänä ja työmarkkinatuella saan vain noin 500e /kk. Niin lisätuki olisi tarpeen.. Voisi olla vaikka työttömän aamiais investointi, hehtaari ek mtk tuki nimellä se tuki? tai kallis kela loma, kotoutus loma ilmais tuki ?

Äänestä

Laittaa vaan miettimään, mihin noilla kuukausituloilla tarvitaan 300 ruokaraha-avustusta?

Äänestä
  • Näillä on varmaan vaan niin mahtipontiset kulutustavat, että se kolmesataa tulee hyvinkin tarpeeseen?

    Äänestä

Ei ole tainnut pelkkä leipä piisatakaan. Aika mojovan herkullisia kylmiä aterioita on tarjolla pääkaupunkiseudun gourmet-ravintoloissa. Kuitteja salaillaan. Näillä asioilla ei epäilemättä ole mitään yhteyttä.

Äänestä

Muistakaamme ilmastonmuutos kuluttaessamme!

Äänestä

Tuo Eu tukipaketti on rahan kierrättämistä Eu:n kautta ja näin ollen tuossa suhteessa tapahtui budjetti vallan siirto eu:hun päin, joka on katsottava osittaisena talous määräys vallan siirtona Suomesta ulkoisen tahon käsiin ,jolloin verorahojemme hallinta on siirtynyt osin budjetoinnin suhteen Eu:n toimivallan alle. Tällöin investoinnit hyvinvointimme ja maamme kehittämisestä on katsottava nykyisin olevan osin ulkoisissa käsissä. Kun hyvinvoinnin ylläpitäminen ja sen nostaminen on ulkoisissa käsissä en usko että Suomi on tuossa suhteessa ensisijainen kehitys kohde, kun olemme olleet Eu:ssa potentiaalisena nettomaksajana vuosikausia. Siellä on kyllä varattuna verorahoillemme hyviä kohteita, kun nyt on tuo hana sinnepäin avattu.

Äänestä

Tyypillistä toverien meininkiä.

Äänestä

Mielenkiintoinen hahmo. Ajaa ennemmin ulkomaalaisten hyvinvointia, kuin oman kansansa.

Äänestä

Oletteko kuulleet Sannan olevan huolissaan työttömistä ja köyhistä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Leipäjonoihin ei rahaa riitä, mutta omaan pöytään kyllä, se on tärkeintä - veronmaksajien rahoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu