Fazer/Geisha-Nuori,länsimainen nainen astuu sisään perinteiseen japanilaistaloon,Pöydän ääressä istuva vanha nainen,tervehtii naista nyökkäämällä.
ENSINNÄKIN: Miksi sen vanhan japanilais naisen olisi pitänyt pokkuroida sitä nuorempaa naista,hän astuu sinne ikään kuin kotiinsa. Hänen olisi kuulunut pokkuroida,kumartaa,istua lattialle polvilleen ja miksi se teksti siinä rasiassa ei voinut olla japania. TOISEKSEEN:Eivät ihmiset Japanissa enää elä noin,kuin siinä mainoksessa. Onko se siis ihme ettei Suomen vienti ei vedä,kun ei edes alkeellisimpiakaan asiaoita voi selvittää ennalta.
Finnair-Kaikkien ulkolaisten tulee pokkuroida länsimaalaisia.Visuaalisesti näyttävä,mutta muutoin vaivaannuttava mainos.
Pakastevihannes mainos-Nuori mies tekee ruokaa ja työntää kätensä leikkuulaudan läpi mailman toiselle puolen ja napsii sieltä thai naisen tai rankalaismiehen pilkkomia vihanneksia.
Lidl/Aasia viikot-Taustalla lauletaan curry curry tai carri carri ja mies matkustaa halki koko Aasian. Koko Aasian pitäs olla kuin tarjottimella,pelkästään länsimaalaisen ihmisen turhamaisuuden takia
Rasistiset tv-mainokset
2
110
Vastaukset
- Anonyymi
Hohhoijaa taas!
Luulin aluksi tätä avausta hulvattomaksi sarkasmiksi, mutta kyllä avaaja taitaa olla tosissaan!?
Voiko enää enempää halveksia omaa rotuaan ja sivilisaatiotaan??? Suorastaan säälittävää ja noloa...- Anonyymi
Minä ainakin tunnen myötähäpeää,kun muun maalaiset ihmiset pokkuroivat valkoisia ihmisiä siinä Finairin mainoksessa,onneksi Korona lopetti sen.
Fazerin Geisha suklaa mainos-se tyttö vaan astuu siihen taloon,jollaisissa Japanissa ei ole asutti vuosikymmeniin,eikä ihmiset enää käytä kimonoa,siis todella noloa!Ja sen vanhan naisen pitäisi vaan pokkuroida sitä nuorta länsimaalaista naista.
Katso joskus miten Amazing Racessa AMERIKKALAISET kohtelevat ei amerikkalaisia,kaikkien pitäs olla vaan heitä varten,kaikkien pitäs osata enlantia ja tietää kaikki ja suurinpiitein kädestä pitäen viedä seuraavalle rastille.Ennen seurasin AC:tä nyt en enää voi sietää koko ohjelmaa juurikin sen aiheuttaman MYÖTÄHÄPEÄN vuoksi.
Kyse ei ole mistään halveksinnasta vaan siitä miten kohtelee muita ihmisiä,vaikka kyseessä olisi pelkkä mainos. Suomella ei koskaan ole ollut siirtomaita,silti me kohdellaan muunmaalaisia alamaisina,vaikkakin vaan mainoksissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.676113- 1325455
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4633375Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s1091747Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3761266- 321159
- 671071
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46956Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja110922Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52889