Turun seudun eläinsuojeluliitto on kiivaasti puolustanut seksuaalisesta ahdistelusta syytettyä hevostallin pariskuntaa. Ovatko pariskunnan henkilöt kuitenkin eläimiä ?
Painostuksen alla eläinsuojeluliitto joutui väistymään. Ootte te vihreät !!
Painostuksen alla eläinsuojeluliitto joutui väistymään. Ootte te vihreät !!
Vastaukset 13
Vanhimmat
vihreille kelpaa kaikki, mikä liikkuu.
Erikoiseksi tuon seksi/eläin jupakan tekee se, että ennakkotietojen mukaan pariskunnan toinen seksuaalijupakkaan liitetyistä on itse istunut Turunseudun eläinsuojelijoissa (lue vihr.). Itse hevostila sijaitsee Naantalissa, omistajakuviossa on mukana itse Turunseudun eläinsuojelijat (lue vihr.). Tukivat siis viimeiseen asti itseään. Vasta poliisitutkinnan seksirikoksista tultua suuremman yleisön tietoon valtakunnan medioissa yhdistys veti tukensa piiloon.
Nyt eläinsuojelija on iskenyt Savonmualla. Keksinyt ja julkaissut itse tekaisemiaan syytöksiä alueen ihmisistä. Koiranomistajat ovat ainakin olleet liipasimella.
Siinä sen näkee kun sotketaan politiikka ja eläintensuojelu, vielä vihreällä siirtymällä. Kuvittelevat olevansa suojassa joka asialta.Kuten tämä haavistokin on päässyt luistamaan joka asiasta, niin nämä muutkin kuvittelevat.Tämä on sitä vihreää tulevaisuutta.
Itse olin aikoinaan mukana tässä eläintensuojelu hommissa, mutta lopetin välittömästi kun alkoi näitä vihreitä/vasemmistolaisia kettinki naamoja ilmestymään niihin hommiin. elikkä kun politiikka tuli sinnekin kuvioihin.Se on nykyään täysin poliittista toimintaa, siellä nämä vihervasemmistolaiset yrittävät pitää valtaa itellään, se myöskin toi nämä "rescue koirat" suomeen, en ymmärrä sitä että pitää koiratkin pelastaa ympäri maailmaan kun täällä suomessakin on pelastettavia koiria PALJON.
Samaa olen ihmetellyt noista ulkomailta pelastetuista koirista. Ainakin täällä on ns. hylättyjä tai ei enää toivottuja koiria edelleenkin tarjolla.
Kaikki vihreät on höperöseksuaaleja.
Vihreiden Tampereen kunnallisvaaliehdokas kärähti ison luokan parituksesta.
Omasta mielestään vain auttoi kyseisiä naisia maahanmuutossa.
Työperäistä maahanmuuttoa tämä
Siellä missä matu, siellä ongelma, etenkin kun lapsista kysymys.
Iltalehti kertoo 5.6.21 että Turunseudun eläinsuojelijat-yhdistys oli ollut jo aikoja ennen seksitutkinnan alkua tietoinen ahdisteluista ja epäkohdista. MUTTA SALASI NE.
Jep, eläinsuojeluliittoonkin ovat nämä vihervasemmistolaiset pesiytyneet, se oli yksi syy minkä takia poistuin koko toiminnasta.Käyttävät tätä liittoa hyväkseen tuodakseen näitä "rescue koiria" pitkin eurooppaan suomeen. Sitä en ymmärrä, koska suomessakin on pelastettavia koiria! Itse olen pelastanut 7 SUOMALAISTA KOIRAA JA SAANUT HEILLE UUDET HYVÄT KODIT. Nämä vihervasemmistolaiset kun eivät ymmärrä sanaa suomi, suomalainen.
Tämä on sitä parempaa vihreää siirtymää, jota pitää tukea ,sanoi mariini.