Vastaa kyselyyn juhlista!!!

Anonyymi

Hei,

Teemme opintoihin liittyen projektityötä, jonka ohelle tarvitsemme tietoa ihmisten juhlatottumuksista ja kuluttamisesta. Kyselyyn voi vastata kuka tahansa ja vastaaminen tapahtuu anonyymisti. Vastaaminen vie noin 5 minuuttia.

Kysely ei ole virallisen tahon järjestämä. Kysely ei myöskään ole osa tieteellistä tutkimusta. Kyselyyn vastanneita ei voida tunnistaa vastausten perusteella, eikä vastausten tuottamaa dataa voida käyttää vastaajien tunnistamiseen. Vastausten pohjalta pyritään kartoittamaan vastaajien ajatuksia ja tuntemuksia juhliin liittyen.

Kysymysten asettelu ja muotoilu aiheutti närää. Kiitos myös tähän puutumisesta ja kehitysehdotuksista. Asettelu on kuitenkin tehty siten, että saamme siitä haluamamme tiedon esille. Kysely ei siis mene pilalle, jos sinulla ei ole lapsia, et pidä juhlista tai et ole valmis käyttämään rahaa. Tätä kyselyä et voi rikkoa tai pilata vastaamalla "väärin".

Kiitos jokaiselle joka vastaa, autatte opiskelijaa valmistumaan ja kotimaista pienyrittäjää välillisesti, sillä tämän kyselyn tulosten pohjalta muotoillaan yrittäjälle kehitysehdotuksia.

Lähde siis mukaan, vastaa ja keskustele! Kiitos kaikille!

Linkki kyselyyn: https://link.webropolsurveys.com/S/DD1E929B1DED346E

0

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

        Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
        Maailman menoa
        92
        2127
      2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

        Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
        Maailman menoa
        33
        2070
      3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

        Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
        Maataloustuki
        50
        1835
      4. Topi osti Askon

        Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
        Maailman menoa
        75
        1360
      5. Mitä kirjainta kaipaat?

        Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
        Ikävä
        86
        1251
      6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

        Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
        Kaste
        219
        1141
      7. Uskomatonta touhua!

        Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
        Haapavesi
        31
        1050
      8. Oliko se oikeasti epäselvää

        sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
        Ikävä
        56
        1003
      9. Miten hän sinua katsoi?

        😊😊😊😊😊😊
        Ikävä
        67
        936
      10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

        Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
        Luterilaisuus
        282
        895
      Aihe