Pakenevat kauhun ja kuoleman piikkiä

Intiassa pakenevat kuolemaa ja impotenssia aiheuttavaa kuolemanpiikkiä. Jokunen uskaltautuu ottamaan piikin, mutta joitakin hyppää jokeen pakoon. Sen verran vaarallinen piikittäjä on, että paettava on ja pakoreitti valittava huolella. Jos pyrkii vaikkapa joessa piikittämään, niin virta vie piikin paljon helpommin kuin maalla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8790d484-cee9-4c74-935e-2bcc0f3fe853
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Koronapaskan kirjoittaja heräsi, kun keskiyön aika koitti! Turhaan. Rokotukset toimivat, Kaikkialla.

Äänestä
  • Etkö lue mitään muuta, kuin juttuja täällä?
    Riihimäellä on Intian variaatioon sairastunut rokotettuja ihmisiä ja tartuttaneet eteenpäin.
    Joku oli rokotettu jo kahteen kertaan ja silti sai tartunnan.

    Äänestä

Täyttä+paskaa....Tuon+artikkelin+kirjoittaja+on+Plitrukki+Petri+SeppäSama+kiero+Stalinisti,+joka+ylisti+-+Irwokkaan+Eevan-+vaatimuksia+maskipakosta+ja+liikkumisrajoituksista.+Jos+nyt+ei+saada+maskipakkoa+kolhoosin+yli+johtaja+Eewa+Wuotslainen+hiwttää+teidät+pian.....ha+haaaaaaaaSitäpaitsi+rokotteet+ei+ole+mitenkään+100%Ja+vapaissa+maissa+kuten+USA+ihan+jokainen+ei+niitä+ota,+ja+bilettäävät+ilman+maskeja.TEXAS+on+määrännyt+sakon+maskifriikkiä+ja+maskikultismia+vastaan.+Maskia+pakottavia+sakotetaan+ankarasti.

Äänestä

Niin toimii juu

Äänestä

Iltapaskan politrukki on ottanut kuvan loppuun palaneista nuotioista.

Ei näy mitään jatkuvasti palavia tulia, vaikka jo kymmeniä vuosia sitten sellaisista on ollut kuvia ja videoita ympäri maailmaa.

Säälittävää uhoa, ja olemattoman KoronaSaatanan palvontaa

Onko Petri ja Esimiehensä itse kiero Saatana?

Äänestä

Kouluttamattomalla, vähäisellä ÄO varustetulla kansalla on omat uskomuksensa asioista...

Äänestä

Semmoinen inmpotenssi-piikki olisi todella tarpeen Intiassa ja aika monessa muussakin maassa ja se pitäisi antaan heti syntymän jälkeen noissa maissa joissa millään muulla ei ole väliä kun sillä että miehet pääsevät lisääntymään, aivoja niillä ei kai koskaan ole ollutkaan.
Tuleekohan tästä pyyhkeitä ?

Äänestä
  • Mielessäni olivat samat ajatukset, mutta ehdit ensin.

    Äänestä

En usko sanaakaan jutusta.

Injektio on lääketehtaan ihmiskoe, se on fakta jota jutussa ei mainita.

Intiassa on arviolta 1,3 mrd ihmistä,
Kuiva ja kuuma kausi meneillään.
Intialaiset ovat itse raportoineet, ettei siellä ole meneillään mitään Intian varianttia.
Ne vie tautia sinne ... väkisin injektiolla, testausta tehdään väkisin sillä kyseenalaisella PCR testillä.

Ne ruumiskasat? Niin, ne yleensä jättää ruumiit esim. linnuille, kippaa ne jokiin ym. Ja nyt ne opettelee hautaamaan ne. Köyhyyden, kulttuurin ollessa *** ne päätyi hautaamaan ruumiitaan rantahiekkaan.

Niiden slummit ovat suurempia kuin Suomen koko väkiluku.
Bangladesh - maapallon suurimpia vuosittain tulvivia alueita, ja samalla köyhien asuinalue.

Mikä köyhien elämää on kurjistanut entisestään?

Äänestä

Minulla on kävelykeppi jonka avulla voin puolustautua piikittäjiä vastaan onneksi ...Jos niitä on useampi niin reilumpi peli 😄

Äänestä

Jopa jotkut lääkärit, ja rokotteenkehittäjät heräävät varoittamaan ihmisiä,
mutta kuka enää kuuntelee?

Pahan voimat, rikolliset, todelliset junan käynnistäjät eivät anna mission keskeytyä.

Tää keissi on avannut kaikki verhot. Miten paljon korruptiota, valehtelua,
ja ennenkaikkea lääkärit. Joiden tehtävä oli ”entisessä maailmassa” parantaa.

Sitten ne rokotutti jopa toisiaan ja hoitajia.

**

Bonon kehittämä uusi köyhyystiimi on (silti pettymys) kuulemma samanlainen verenimijärysä. Mukana Bill Gates ja suomen kuuluisin nakumalli Stubb. Kaikista maapallon hihhuleista juuri Stubb.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8ed9df4c-f247-4c24-a461-a5b79c02898e

**

Ne joilla on vielä järki päässä ja sydän rinnassa: pysykää vahvoina. Päivä kerrallaan.

Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Yrittäkää saada vielä rokotteelle meneviä peruutettua ja menemästä sinne. Tärkeää, että nyt jarrutetaan. Nuo rokotetut levittää tautia koronaa, kuten Mikael Kivivuori sanoi.

    Tässä Suomen koronarokotekattavuus: https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/vaccreg/cov19cov/summary_cov19ageareacov

    Tuttava väsy ja meni ottamaan, sairastu alle tunnissa injektion otosta,
    tuskin nähdään enää koskaan.

    Äänestä

Aika vähämielistä porukkaa, ei voi muuta sanoa.

Äänestä

No tuossa 1,4 miljardin isossa sakissa tuo tyhmyys ja älyttömyys tiivistyy.
Jos nuo julkisuuteen tihkuneet tiedot pitää paikkansa, on Intiassa kymmenkertaiset määrät tartunnan saaneita ja kuolleita.

Äänestä

Siinä kyllä muutkin kulkutaudit pääsevät muhimaan, kun ruumit nakataan vaan kylmästi jokiin.

Äänestä
  • No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !

    Äänestä

  • Onko mikään tutkija käynyt ottamassa vesinäytettä Gangesin suistossa johon kaikki paska ja bakteerit kerääntyy ?

    Äänestä

Huom: suomenmustalaiset ovat lähtöisin intiasta, samaa geeniperimää sikäläisten kastittomien alimman tason kanssa, joten ei niiltä voi täälläkään kovin älykästä toimintaa odottaa.

Äänestä

Kehitysmaalaiset ovat taikauskoisia kuin MV-lehden lukijat.
Sivistymättömyys on hirmuinen taakka.

Äänestä

Ymmärrän intialaisia. Siellä on pahoja kokemuksia länsimaiden rokoteprojekteista. Esimerkiksi poliorokote, jota kokeiltiin Intiassa, halvaannutti yli 490 000 lasta. Siis luitte oikein, lähes viisisataatuhatta. Poliorokotteissa on odotettavissa halvaantumisia normaalistikin, tässä tapauksessa odotettiin 2000:ta, mutta tulikin lähes 500 000.

Rokote oli kokeellinen (tietysti) ja sitä annettiin lapsille jopa 50 annosta ensimmäisinä elinvuosina. Projektin rahoittajana oli Bill Gatesin säätiö. Kun halvaantumisia tuli noin paljon, intialaiset lääkärit syyttivät Gatesia ja Intian yhteistyö hänen kanssaan päättyi rokotekehittelyn osalta.

Vastaavia huonosti päättyneitä kokeellisia rokoteprojekteja Gatesin säätiöllä on muuallakin, esim. Afrikassa. Kehitysmaiden ihmiset osaavat varoa. Siksi intialaiset suhtautuvat skeptisesti nyt jaettavaan koronarokotteeseen.

Koronarokotteet ovat kokeellisia, niissä käytettävät aineet ovat geeniteknologisia eivätkä verranollisia tavanomaisiin rokotteisiin. Tällä kertaa koeryhmänä ei ole pelkästään miljoonat kehitysmaiden lapset vaan kaikki maailman ihmiset, länsimaiden aikuisväestö mukaan lukien.

Täälläpäin ollaan niin koulutettuja, ja meillä on suhteellisen vapaa tiedonvälitys ja demokratiakin, että normaalitilanteessa nykyiset kokeelliset injektiot olisi ollut vaikea perustella kansalaisille. Koronahysteria on kuitenkin sumentanut aika paljon normaali-ihmisen ajattelua.

Hassua, että tuossa Ilta-Sanomien jutussa ei mainittu ollenkaan taustaa. Intiassa on todella kuollut satojatuhansia lapsia pelkästään esimerkiksi juuri tuohon kokeelliseen poliorokotteeseen. Kuinka he eivät muistaisi sitä? Ne lapsethan ovat yhä heidän keskuudessaan.
Miksi he eivät ajattelisi järjellään? Eivät köyhät ihmiset ole idiootteja. He ovat tottuneet selviytymään kovassa ympäristössä, raa´alla työllä. Hekin rakastavat lapsiaan, ja toivovat näille terveyttä. Niin paljon terveyttä kuin niissä oloissa on mahdollista.
Sen takia he eivät ota koronarokotetta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Intiassa pakenevat kuolemaa ja impotenssia aiheuttavaa kuolemanpiikkiä. Jokunen uskaltautuu ottamaan piikin, mutta joitakin hyppää jokeen pakoon. Sen verran vaarallinen piikittäjä on, että paettava on ja pakoreitti valittava huolella. Jos pyrkii vaikkapa joessa piikittämään, niin virta vie piikin paljon helpommin kuin maalla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8790d484-cee9-4c74-935e-2bcc0f3fe853

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu