Eroa jo Sanna!

Pääministeri on jättämässä veroilmoituksensa myöhässä – Marin: ”Voidaan periä maksu”

Pääministerin ateriaedusta yhä verolinjausta odottava Marin myöntää, ettei hän ehtinyt korjata veroilmoitustaan ajoissa.

Pienemmistäkin on erotettu Ministereitä.
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kanerva erosi tekstareista. Uskomatonta demarit,

Äänestä

Marinin perheen konkursseissa ei ole lanvastaista, perhe vain ei osaa taloutta eikä ymmärrä

Sellaisia tarvitaan, en tiedä mihin

Talouselämä: Pääministeri Marinin aviomiehen yhtiö haettu konkurssiin
26.5.202110:13päivitetty 26.5.202110:16
YRITTÄMINEN
Pahoissa talousvaikeuksissa olevaa Prezella Oy:tä haetaan konkurssiin.

Äänestä

Uskomatonta on. Maksan pienestä 9000e/v tuloistani kiinteistöveroa ja Sannat ei maksa veroa edes tajuttomasta liksastaan etuineen oikein.

Äänestä

Kommunisti ei hillotolpasta luovu!

Äänestä
  • Anna validi linkki väitteellesi Marinista, muutoin porvarivaletta.

    Äänestä

Eikös Marinin kannattais ennemmin jättää eroilmoituksensa ajoissa? :)

Äänestä
  • Toivottavasti eroaa pian.

    Mitähän kaikkea tulee vielä esille, kun pengotaan kunnolla?

    Äänestä

Eihän veroilmoitus pysty myöhästymään. Verottaja tekee veroehdotuksen verovelvollisen puolesta. Jos siihen on sitten korjattavaa, niin määräpäivään mennessä sen voi tehdä. Muutoin veroehdotus tulee sellaisenaan voimaan lopulliseksi verotukseksi.
Työnantajalla on lakisääteinen velvoite ilmoittaa työntekijän palkat ja etuudet verottajalle.
Näin tämä menee.

Äänestä
  • Oikeassa olet.

    Äänestä

Ei tule eroa, eikä ole mitään syytäkään. Erosiko Hillo-tolppa, kun sai oikeudessa tuomion? Eikö? Eikö kansanedustajan pitäisi olla nuhteeton ja hyvämaineinen? Lehtolapsien tekoa ei lasketa hyväksi maineeksi.

Äänestä
  • Yksityiselämä on jokaisen oma asia mutta valtion rahojen varastaminen ei ole yksityisasia.
    Marinin pitää erota.

    Äänestä

  • Hyvä kommentti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yksityiselämä on jokaisen oma asia mutta valtion rahojen varastaminen ei ole yksityisasia.
    Marinin pitää erota.

    Pääministeri ei ole varastanut mitään joten lopeta persuporvari uhittelusi.

    Äänestä

Nopeasti heräili kun jäi kiinni.

Äänestä

Oletteko huomanneet, että Sanna Marinin apurit päivystävät jokaisella palstalla ja puolustelevat "rinssessaansa" ja haukkuvat Perussuomalaisia?

Äänestä
  • Persut haukkuvat yötäpäivää pääministeriä ja muita hallituksen naisministereitä sovinistisesti ulkonäköä myöten mutta saavat heti itkupotkuraivarin jos persuja arvostellaan. Persut ovat herkkähipiäistä vellihoususakkia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut haukkuvat yötäpäivää pääministeriä ja muita hallituksen naisministereitä sovinistisesti ulkonäköä myöten mutta saavat heti itkupotkuraivarin jos persuja arvostellaan. Persut ovat herkkähipiäistä vellihoususakkia.

    Juuri näin. Persufanin mielestä sananvapaus ja pilkkaaminen sekä maalittaminen on OK, kunnes osuukin omaan nilkkaan. Tavalliset Suomen kansalaiset ovat kyllästyneet persujen räksytykseen ja sanovat nyt takaisin ihan samalla tyylillä, mitä PS on harrastanut vuosikausia.

    Perusuomalaisten fanien käyttäytyminen ei ole oikeaa Suomalaista käyttäytymistä. Harmittaa tuo niiden puolueen nimi. Pilaavat koko Suomen maineen tuolla ala-arvoisella käytöksellä ja populismillaan. Tähän kun vielä yhdistetään se, että eivät ole niitä penaalin terävimpiä kyniä. Yksikin eduskunnassa oleva uskoo maapallon olevan 6000 vuotta vanha.

    Äänestä

Marinin etu pimeänä palkkana on YLI 700 KUUSSA kun verot otrtaan huomioon, eli näin paljon on saatava, jotta verojen JÄLKEEN voi hyvätuloinen Marin ostaa perheelleen muonaa 300 kuussa

Yritetty pimeä palkanmaksu on siis 8500 euroa vuodessa. Marin järjestää tovereille hyviä työpaikkoja ministeriöihin ja hän saa pimeää ateriapalkkaa. Tällaisen vähättely ei ole perusteltua, kyse on rakenteellisesta hyvävelikorruptiosta

Lopeta korruptio. Suomi takaisin. Hyvävelisossuilu toverikapitalismina poikki

Äänestä
  • Samaa etua ovat nauttineet kaikki Kesärannassa asuneet pääministerit puoluekannasta riippumatta koska VNK on sen heille myöntänyt joten turha porvarien elvistellä asialla. Esim. kepu Kivinemi asui noin vuoden Kesärannassa nauttien aamiaisetua. Myös kokoomus Katainen on ollut edun piirissä asuessaan kolmisen kuukautta Kesärannassa pääministerikautenaan.

    Äänestä

Sanna oikein vittuilee kansalle. Telkkarissa on mainos jossa Sanna kehuu SDP:tä kahvikupponen pöydässä.

Äänestä
  • Mikäs siinä nyt on kansalle vittuilua, noin niin kuin ihan omasta mielestäsi?

    Äänestä

Kujanjuoksun päätteeksi käy kulmunat, ei voi enää mitään.

Äänestä

Veroilmoitus sikseen, nyt odotetaan enää eroilmoitusta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pääministeri on jättämässä veroilmoituksensa myöhässä – Marin: ”Voidaan periä maksu”

Pääministerin ateriaedusta yhä verolinjausta odottava Marin myöntää, ettei hän ehtinyt korjata veroilmoitustaan ajoissa.

Pienemmistäkin on erotettu Ministereitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu