Yllättyykö kukaan, että rokotevastaisia juttua levitetään venäläisten taholta?
Putinan joukot hyökkäävät kaikkea länsimaisuutta vastaan.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
Putinan joukot hyökkäävät kaikkea länsimaisuutta vastaan.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei tasan yllätä. Monet tällekin palstalle jatkuvasti rokoteroskaa suoltavista ovat täysin selvästi Venäjän palkkaamia. Heidän ainoa tarkoituksensa on horjuttaa länsimaita ja estää näiden taloutta elpymästä levittämällä rokotevastaisuutta.
Länsimaat ovat sen verran hyvin toimivia, että niitä tai oikeastaan meitä pitää kateuspäissään yrittää hajottaa ja heikentää.
Onnistuivat valitettavasti masinoimaan Brexitin.
joku itkee täällä vieläkin kun Britit
irrottautuivat neukkulandiasta
Ilmeisesti et ole seurannut Brexitin jälkeistä katastrofia nykyisessä Pikku-Britanniassa?
Eihän normaalit ihmiset usko noihin rokote salaliittoihin nuo trollaus kampanjat on tarkoitettu vähä älyisille ja herkkä uskoisille tottakai normaalit ihmiset ottavat rokotteen.
No ottakaapa te sitten. Minä en ota, ja tulen jäämään henkiin. Joidenkin pitää jatkaa kun heikot sortuvat.
Sinä tollo olet juuri se joka tulee saamaan Darwin-palkinnon.
MeidänVenäjä- lehti eli MeValehdellaan- lehti on osallistunut innokaasti tuohon rokotevastaisen propagandan levittämiseen. Säälittävää on sitten se, että löytyy niin tyhmiä ja lähdekritiikistä mitään tajuamattomia tolloja, että uskovat kaiken roskan ja sonnan mitä nuo palkatut disinformaation levittäjät suoltavat.
Olen huomannut, että noiden rokotevastaisten jutuissa ei ole koskaan mainittu mitään Venäjästä, ei sanaakaan koronatilanteesta Venäjällä eikä sanaakaan rokottamisesta siellä. Mihin on tietenkin täysin selvä syy.
Tässä kyseistä mainintaa
https://www.verkkouutiset.fi/synkka-totuus-venajan-koronakuolemista-julki/#ef28afc7
https://www.verkkouutiset.fi/?s=Korona Venaja
!
Selvää propagandaahan nuo ovat. Sikäli kun tavoitteena on kuolinlukujen paisuttaminen, voidaan puhua sotapropagandasta.
Venäjä aina syyllinen ja syytetty.
Kiina saa tappaa rauhassa.
Aina sama vastaus
venäjä venäjä venäjä
vaikka saksa brysseli tekis mitä
Tää on niin mehua hyödyllisille viherpunikeille.
Uskotteko te itsekään omaan ripuliinne?
KUKA RYÖSTÄÄ PARHAILLAAN SUOMEA?
6 mrd lasku?
hmhmhmhhm.....
katsokaa....tuolla lentää......woooooh
Onko kaalisoppasi sidottu trollien määrään siellä Pietarissa.
Tämä on kyllä ollut päivänselvää kaiken aikaa. Paitsi tietenkin ajattelemiseen kyvyttömille täystolloille, jotka uskovat aina kaiken ripulipaskan mitä joku MeidänVenäjä -lehti ulostaa.
Se on kyllä totta että Venäjä onnistuu hyvin näissä disinformaatioissaan. Nytkin ovat lahjoneet koko kanta-hämeen sairaalan henkilökunnan ylilääkäriä myöten valehtelemaan, että useita rokotettuja on muka sairastunut ja jopa kuollut koronaan ja jopa kahdesti rokotettukin on kuollut. Ei voi pitää paikkansa. Ihan selvää Venäjän propagandaa.
Rokoteöyhöttäjät ovat todella tyhmiä. He tekevät ilmaiseksi sitä, mistä Venäjä on valmis maksamaan. Hyödyllisiä idiotteja ihan määritelmän mukaan.
Kovasti näytät täällä öyhöttävän.
Aijai kun idiootteja nyt korpeaa, kun kävi ilmi että ovat olleet hyödyllisiä idiootteja ja täysin venäläisten trollien vedätettävissä. Säälittävät jälkeenjääneet heikkolahjaiset, jotka uskovat sokeasti ja kritiikittä mitä tahansa sontaa trollit heille syöttävät - mikrosiru, myrkkypiikki, väestönvähennys, uusi maailmanjärjestys, säteilevä piikkiproteiini ja keskenmenot - ei järjen häivääkään, mutta idiootit uskovat aina kaiken, kun tyhjässä päässä ei ole järjen häivääkään.
Ajatella, että kuuluisa kitaristi Eric Claptonkin on nyt paljastunut Venäjän trolliksi. https://www.soundi.fi/uutiset/eric-clapton-kuvailee-koronarokotteiden-aiheuttaneen-rajuja-reaktioita-pelkasin-etten-pysty-enaa-koskaan-soittamaan/
Joo joo läpälässynlässynlää
Trolli
12 200 Eu venäjätrollia veti antaumuksella agendan hautaan saakka.
Selvä juttu. Siis tästä lähtien jokainen uutinen, jossa kerrotaan jonkun koronarokotetun sairastuneen tai jopa kuolleen koronaan tai kerrotaan ihmisten saaneen rokotteista pahoja sivuvaikutuksia, joista kärsivät pitkän aikaa tai ehkä lopun elämänsä tai että joku jopa kuolee hyvin nopeasti rokotteen saatuaan, niin kaikki nämä ovat siis Venäjän disinformaatiota ja jos joku näistä ääneen puhuu, on Venäjän trolli? Siis sillä lakaistaan kaikki rokotteisiin liittyvä kriittinen keskustelu maton alle. Kätevää. Mutta kuka taho siitä sitten hyötyy? Lääketeollisuus??