Muusikko järkyttyi SDP:n vaalimainoksesta, eikä ihme

567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaameaa kusetusta tuo demareiden touhu.

Äänestä

Demarin kulttuuria on kaljanjuonti.

Äänestä

Höpö höpö. Myös kulttuuriväen pitää osallistua talkoisiin. Nyt on korona-aika, eikä siitä selvitä kitisemällä. Pakko kaikkien tehdä uhrauksia, että voidaan aikanaan palata entiseen.

Äänestä

Kenties mainoksen suunnittelijalla oli jäänyt aamiainen perheen kanssa väliin. Tai sitten popsinut liikaa aamiaista kerralla.

Äänestä
  • Sanna järjestää videon tekijälle ilmaiset aamiaiset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.verkkouutiset.fi/muusikko-jarkyttyi-sdpn-vaalimainoksesta-ei-ole-paljon-hymyilyttanyt/#9200a410

Minäkin järkytyin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu