Onkohan vähän myöhäistä

Marinin selittää, että jatkossa maksaa aamiaiset itse. Kiinni on jo jäänyt.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääministerin asuntoetu ei lain mukaan sisällä ateriaetua.

Aamupala ei kuulu koskaan pääministerin perheelle.

Aamupala voi tietyissä tilanteissa kuulua pääministerille, kun kyseessä on tuloverolaissa mainittu veroton ateriaetu.

Äänestä

Jos varastaa kaupasta ja jää kiinni, riittääkö, jos sanoo maksavansa varastamat tuotteet?

Äänestä

Maksoihan se Kulmunikin itse ne esiintymiskoulutukset...

Äänestä

Naurattaa tuo, että Antti Rinnekin piti kutsua puolustamaan rouvaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marinin selittää, että jatkossa maksaa aamiaiset itse. Kiinni on jo jäänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu