Persujen vaaliteltta

Anonyymi

Ylistasossa oli persujen vaaliteltta. Kuulin että siellä on kivikylän makkaraa. Meinasin mennä makkaroille. Jätin kuitenkin. Jos olisi tuttu nähnyt niin olisi luullut että muakin on höynäytetty.

16

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaisten vaaliteltalla saa kuulla viisaita ajatuksia ja maistaa maukasta makkaraa.

      • Anonyymi

        Persut on sairaita


    • Anonyymi

      Viisaat ajatukset tuppaa vaan jäämään ajatuksiksi. Hartia ei riitä pidemmälle.

    • Anonyymi

      Siis ihan parasta, Kivikylät ja Persut, aattele jos olis vaikka Atria ja Vihreät, tai apupuolue Keskusta, niille naurais harakatkin.

    • Anonyymi

      Persut valehtelee edestä ja takaanaurettava pelleryhmä

      • Anonyymi

        ainut pointti se kivikylä siinä on lihaa.. mutta e-p persut petti taas jopa oman maakunnan makkaratehtaan


    • Anonyymi

      Ylistaron kaupungiosa taitaa olla Seinäjoen perussuomalaisin.

      • Anonyymi

        oliko niillä koulutettu tukihenkilö vastaamassa kysymyksiin? siis ainut joka osaa lukea ja kirjoittaa sekä käyttää älypuhelinta? esim..prosentuaalisesti persuista/ylistarolaisista älypuhelinta ja nettipankkia osaa käyttää vain 8% koko porukasta...uuuh jee


    • Anonyymi

      Persujen typeryys tulee monella tavalla esiin. Heillä ei ole mitään annettavaa kunnallisiin asioihin. Yhden mantran puolue

    • Anonyymi

      Persut on ääriryhmä joka tulisi lailla kieltää

      • Anonyymi

        Sulla se pitää kiirettä, laukaisiko kevät jonkun psykoosin, kun näet persuja joka nurkalla?🤣👍


    • Anonyymi

      Yksinkertaisesti Suomi tulee äänestää takaisin haitalliselta ja vahingolliselta nykypolitiikalta, jossa asioiden tärkeysjärjestys on vinksallaan.

      Perussuomalaisia äänestetään takuulla eniten maahanmuuttopolitiikan vuoksi ja muista mahdollisista haitoista huolimatta. Mitkään muut puolueet kun eivät tarjoa vaihtoehtoa järkevälle maahanmuuttopolitiikalle.

      Suomen antelias sosiaaliturva ja liberaali turvapaikkapolitiikka muodostavat voimakkaan vetovoimatekijän maahanmuuttoon (valepakolaisuuteen) liittyen, eli tänne halutaan tulla jo pelkästään sen perusteella.

      • Anonyymi

        KELA = Korkeat Elatusavut Lähetetään Auliisti


      • Anonyymi

        Persun valehtelija yllä


    • Anonyymi

      Jospa seuraavaksi presidentiksi saataisiin perussuomalainen.

      • Anonyymi

        jos se pressa olis persu se kysyis miks mä en saakkaan työkkäriä enää millä mä ny pärjään? enkä varmaan muuta pressan linnaan jos ei äiteekin saa tulla


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      43
      3477
    2. 35
      2968
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      142
      2823
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      70
      2307
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1782
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      86
      1555
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      66
      1073
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1026
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      77
      1007
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      837
    Aihe