Vieläköhän Pihtiputaan

Anonyymi

pieneläkeläismummo äänestää ahneen riistäjäministerin puoluetta vaaleissa, vai joko vaihtaa?

9

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai koska hän ei ole vielä saanut sitä vappusatasta. Eihän Rinne täsmentänyt että minkä vuoden vappuna raha tulee.

      • Anonyymi

        17 kertaa olen saanut puolet vappusatasesta eli 17 x 50€ =850 euroa....ei paha!


    • Anonyymi

      Vanhasen porvarihallituskauden 2007 aikainen valtioneuvoston kanslian aamiaisetu jota nauttivat Kesärannassa asuessaan keskustan Mari Kiviniemi ja kokoomuksen Jyrki Katainen ja huom VEROJA EDUSTA MAKSAMATTA. Marinilla on veroilmoitus työn alla ja 100% varmasti maksaa edusta verot.

      • Anonyymi

        Entä Al Capone, taisi kärähtää veropetoksesta. Oisko silläkin jo verolimoitus jo työn alla?


      • Anonyymi

        Miksi se Greed loppui ,,,oli paras tietokilpailu , Petteri Ahonen juonsi..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi se Greed loppui ,,,oli paras tietokilpailu , Petteri Ahonen juonsi..

        taas moka,siis Petteri Ahomaa oli juontajana.


    • Anonyymi

      Marinin perhe voisi hakea ruoka-apua, vanhaa ruokaa hurstin laupeudentyöstä, tai myllypuron 1000 ihmisen leipäjonosta. Kun miehelläkin nyt on aikaa.

      Joutuuko marinin mies typ asiakkaaksi kun teki konkurssin ? ettei nyt heti syrjäytyisi, niin menisi nyt filatovin ohjeiden mukaan heti kuntouttavaan työtoimintaan.
      ja maksaako takaisin busines finland ilmaisrahan? ja suuret yrityslainat? Vai jääkö nekin veronmaksajille maksettavaksi, aamiaisten lisäksi ?

    • Anonyymi

      Kyllä Pihtiputaan mummeli saa lupaamamme juhannustonninsa ensivuonna, jos on uskollinen kannattajamme, ja antaa äänensä omantuntonsa mukaa meille. Terv. SDP:n informatzioonitoimisto.

      • Anonyymi

        Älä yritä, meidän Arvo-Pohjanoteeraus-puolueemme lisää mainitsemaasi tonniin vielä ALV:n päälle..hmm.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe