Muutama palvelu löytyy, joiden kautta mainostavat kilpailuttavansa autokaupat kun olet myymässä. Mitä mieltä olet näistä palveluista niin autosi myyjänä kuin autokauppiaana? Onko palvelusta oikeasti hyötyä? Varmasti muitakin palveluita löytyy kuin nämä kaksi.
https://autobotti.fi/mika-on-autobotti
https://autovex.fi/miksi-autovex
Autoliikkeiden kilpailuttaminen autoa myydessä netin kautta.
7
2713
Vastaukset
- Anonyymi
Jos autoliike antaa hyvitysarvion tuollaisen perusteella, siihen laitetaan "varmuusvaraa" niin paljon ettei synny tappiota. Varmempaa on käydä näyttämässä autoa niissä autoliikkeissä joita haluaa kilpailuttaa.
- Anonyymi
Joo tämä on ihan totta. Katsoppas tällainen palvelu kuin www.autokilpailutus.fi
Siellä vaativat hyvät pohjatiedot ja kuvat autosta ja tekevät tarvittaessa kuvauksenkin ilmaiseksi. Ystäväni kokeili palvelua ja sanoi että toimi erinomaisesti ja sai hyvän hinnan.
En tuosta autobotista tiedä, vaikuttaa että ei ole toiminnassa ollenkaan. Autovexissä myi yksi tuttu ja sekin kuulemma pelasi ihan ok, toki hinta jäi melko alhaiseksi mutta sai neuvoteltua korkeammalle.
- Anonyymi
Aina kun tulee lisää välistä vetäjiä, niin arvaa kuka sen maksaa.
- Anonyymi
Ei sekään ole ilmaista jos vaihtoehtoisesti soittelet 20-30 autoja ostavaa liikettä läpi, ja jokaiselle erikseen kerrot mitä olisi tarjolla, lähettelet autosta kuvia/tietoja sähköpostilla jne jne.
- Anonyymi
Joo itse en siihen rumban jaksa lähteä, joskus nuorempana oli intoa soitella liikkeitä läpi ja metsästää sitä viimistä hintaa. Nykyään arvostan omaa aikaa sen verran paljon että käytän mielelläni arkea helpottavia palveluja. Ja luulenpa että ne todelliset vinguttajat saavat vaan huonompaa palvelua kun eihän sellaista pilkunviilaajaa kukaan jaksa kunnolla palvella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo itse en siihen rumban jaksa lähteä, joskus nuorempana oli intoa soitella liikkeitä läpi ja metsästää sitä viimistä hintaa. Nykyään arvostan omaa aikaa sen verran paljon että käytän mielelläni arkea helpottavia palveluja. Ja luulenpa että ne todelliset vinguttajat saavat vaan huonompaa palvelua kun eihän sellaista pilkunviilaajaa kukaan jaksa kunnolla palvella.
Minä tykkään autoveksistä, on ollut helppo ja nopea. Toki seuraavaksi kun myyn niin täytyypä kokeilla tuo autokilpailutus miten pelaa, on ilmeisesti vielä helpompi, tai niin ainakin tuttava sanoi kun myi Golfinsa.
- Anonyymi
Vanha lanka mutta kommentoidaan kuitenkin. Kolme kohdetta ja vaihdokista kolme tarjousta kaikki eurolleen samassa linjassa. Saattaa toimia vanhemmissa autoissa mutta vuoden vanhaan korealaiseen hybridi-nelivetoon täyttä ajanhukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1089773Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki774982Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.674768Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.63251Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92451Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1061696- 471496
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.531451Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591414Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651331