Haittaisänmaallinen Jussi Halla-aho ja persut

Anonyymi

Äänestin kerran persuja. Sitten arvoisa kirkkoslaavitutkija äänesti pienyritykset Suomesta tuhoavan ttip-sopimuksen puolesta, äänesti kansallismielisiä vastaan suunnatun tiedustelulakipaketin nopeutetun käyttöönoton puolesta ja harjasi tekijämiehet puolueestaan.

Viimeistään siinä vaiheessa tunsin ääneni menneen hukkaan, kun kuulin ylistystä kosher-ruokavalion maittavuudesta erään edustajan suusta, samalla kun tämä esitteli kaulassaan killuvaa daavidintähteä.

Nyt olen kyllästynyt poliittiseen nukketeatteriin, jossa puheet ja teot eivät kohtaa ja toivotan haastajan tervetulleeksi allekirjoituksellani. Vastaanväittäjät voivat laatia alkuun vaikkapa 10-kohtaisen listan siitä, miten persut ovat edistäneet suomalaisuutta ja suomalaisten etua.

Miksi pitäisi äänestää Perussuomalaisia? Puolue, jolle suomalaisuus = kuin merkintä passissa.
Puolue puhuu kokoajan ”EU-kriittisyydestä”, mutta mitään konkreettista he eivät edes yritä tehdä.
Oletko miettinyt, että mitä jos ajan kanssa ihmiset huomaavat minkälaisia valitettavan iso osa Perussuomalaisista ovat ja alkavat äänestää Sinimustaa Liikettä?
Suomessa on myös erittäin paljon sellaisia, jotka eivät äänestä vaaleissa ollenkaan, mitä jos sieltäkin alkaa tulla ääniä? Oletko miettinyt tällaista ollenkaan?

Perseenmyyjät ovat osa järjestelmää. Eiköhän 25 vuotta tyhjiä lupauksia ja suoraa valehtelua ole jo osoittanut mikä on pelin henki persuissa.

3

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki eivät sovi politiikkaan. Olavi Mäenpään muistatte, Paasio Pertin sosdem avustaja ja kansanmies ja Suomen puolesta toimija mutta

      alkoi tapella matujen kanssa KUN OLISI PITÄNYT TAISTELLA POLITIIKASSA MÄDÄTTÄJIÄ VASTAAN ja Mäenpää oikein toimimeena olisi Soini-jytkyssä päässyt kansaedustajaksi sanotaan vaikka Ritva Kike Elomaan kilpailijaksi
      MUTTA KUN EI NIIN EI

      Minulla ei ole aivan vierasta huippuradikaalit, ja autoin Ilja Jantskinia
      kun Orpon perhe vainosi ja käänsin hänen ASIALLISIA oikeusasiajuttujaan MV-lehteen ranskasta, espanjanjasta ja kataalinsta niihin aikoihin paikallislehdistä

      TULKAA JÄRKIINNE NYT https://vaalit.perussuomalaiset.fi/kuntavaalit
      Suomi takaisin, oma kansa ensin, tee valityötä, gallupit eivät äänestä mutta sossuhallitus matutuksineen on kauhea ongelma

    • Anonyymi

      Tiedotan.

      Mestari- sivari myi perseensä RKP:lle ja sen jälkeen häneltä alkoi tulla suomalaisvastaisia kommentteja ja kannanottoja. Soinihan aloitti takinkääntö- ruljanssinsa RKP- nuoleksinnalla.

      RKP on tämän svekokratiamme ainoa ja ylivoimainen valtapuolue. Se on korruptoinut muitten puolueiden johdot oman suomalaisvastaisen agendansa taakse.

      Se että RKP olisi kiinnostunut vain kieliasioista ja kielietuilusta on yleinen ja täysin valheellinen käsitys.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4384
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2908
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2547
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2489
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2228
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2180
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2058
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2008
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1985
    Aihe