Fundamentalistipiireissä on uutisoitu Räsästä uhkaavan jopa 6 vuoden vankeus. Tämä ei tietenkään ole totta, tuomio on, jos sellaista tulee vähäinen määrä päiväsakkoja.
Fundamentalistit siis valehtelevat törkeästi antaessaan ymmärtää kyseessä olevan vainon kristittyjä vastaan, kerrotaan valheita odotettavissa olevasta vuosien vankeustuomiosta.
Valehtelu vain on synti, se on unohtunut taas.
Fundamentalistit siis valehtelevat törkeästi antaessaan ymmärtää kyseessä olevan vainon kristittyjä vastaan, kerrotaan valheita odotettavissa olevasta vuosien vankeustuomiosta.
Valehtelu vain on synti, se on unohtunut taas.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Miten niin on vaino kristittyä kohtaan? Räsänen ei ole kristitty.
Ei hän myöskään ole skotlantilainen.
Hölmölandian vedätys pois tärkeistä asioista ! Räsäsestä yritetään esimerkkiä ettei karvanaamoja ym saa sanallakaan paheksua ! Olis kiva tietää kuka tän paskan takana on !! Vois muiluttaa venäjälle ja pyytää Puttinilta et vie kaus siperiaan !
Siis ketähän karvanaamoja nyt tarkoitat? Ovatko homot karvanaamoja? Sittenhän hänkin on selvä homo:
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1343.aspx
ja hän
https://www.google.com/search?q=toimi kankaanniemi&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk028yiRxAdjCc5FxCdyHhVgmDtEbag:1622715627183&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=8uPkl4aafDXt2M,d-xS5fk-Z3e6QM,/m/0j65w_5&vet=1&usg=AI4_-kQ-Jz-PBcrRs01Nn3qR58jSJvtGAw&sa=X&ved=2ahUKEwiK-Z3knvvwAhWpl4sKHVQXBboQ_B16BAgVEAI&biw=1280&bih=595#imgrc=8uPkl4aafDXt2M
puhumattakaan nyt hänestä:
https://www.google.com/search?q=jeesus&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk00qIN8D4BztAz7ojXsPWVlXcBmRUA:1622715659573&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwit-9bznvvwAhWllosKHcM1BGwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=595
Kummallista tässä on, voisiko lakioppinut aloittaja valaista asiaa: miksi Räsästä syytetään vanhasta asiasta, kirjoituksista, jotka mahd. ovat olleet tuon ajan kirjoitustyylin mukaisia?
Missä ajassa tämä kyseessä oleva "rikos" sitten lain mukaan vanhenisi? Miksei syytettä nostettu tuolloin, kun asia oli akuutti? Eikö se tuolloin ollut rikos?
Miksi kaikkia muita, vihervas. maahanmuutajien itsensä vastaavia ja jopa julmempia rikoksia ei ole vedetty tuomiolle? Miksi Suomessakin vihervasemmisto, vastoin demokratia-periaatteita suosii maahan tuleville, Suomen omien kulttuuritapojen vastaisille muslimeille erillisoikeudet, ohi suomalaisten oikeuksien? Muslimeja ei koske koronalait, ei työvelvollisuuslait elättää itse itsensä, lasten, naisten ja eläinten pahoinpitelyihin, jopa henkirikoksiin liittyvät eri lait?
Miksi muuten juutalainen, muslimin kanssa avioitunut islamin suosija, matu-aktivisti Ben Zysse ei ole puuttunut tähän asiaan?
Koska Rkp-johtoinen Kokoomus / vihervasemmisto koostuu maanpettureista, Suomen etnisen alkuperäiskansan vastaisista, umpiahneista kansan siivelläeläjistä = varkaista, mässäilijöistä, erilaisen rikollisuuden suosijoista. Pelkureista.
Edes (mamu-juurisella) juutalaisella ei ole sisua pistää niille kampoihin? Onhan kyse "vain Suomesta", ei esim. Israelista!
> Kummallista tässä on, voisiko lakioppinut aloittaja valaista asiaa: miksi Räsästä syytetään vanhasta asiasta, kirjoituksista, jotka mahd. ovat olleet tuon ajan kirjoitustyylin mukaisia?
Koska tuota homot sairaiksi leimaavaa kirjoitusta edelleen levitetään netissä. Tämä on syy.
"Kummallista tässä on, voisiko lakioppinut aloittaja valaista asiaa: miksi Räsästä syytetään vanhasta asiasta, kirjoituksista, jotka mahd. ovat olleet tuon ajan kirjoitustyylin mukaisia?"
Koska Räsänen on rikoksen uusija ja taparikollinen.
Jos Räsäsen katsotaan kuuluvan rikollisjärjestöön ja vieläpä johtopaikalla, sekä olevan muutenkin paatunut taparikollinen, riittää siinä jo perusteita kovennettuun tuomioon.
Sun lempilaulu on varmaan trollaati, trollaati, trollaati, trollaa ... :))
Tottahan tuo on, että nämä fundispiirit ovat levittäneet täysin harhaanjohtavaa tietoa ja hyväuskoinen hölmö lukijahan saa aivan väärän kuvan uskoen Päiviä uhkaavan 6 vuoden vankilareissun vaikka uhkana ei ole päivääkään vankilaa.
Niin, tuleekohan sulle yhtään mieleen sitten, että jos tuollaista kutosta uutisoidaan, missä ei ole edes mitään järkeä tai perustetta, että sillä voisi olla jokin muu tarkoitus/merkitys kuin pelkkä uskonasia uskoa, että se tarkoittaa vankilatuomiota, jota se ei siis minkään järjen mukaan voi edes tarkoittaa?! Mitenkähän kauan teillä menisi, että te oppisitte toisenlaiseen ajatteluun kuin että se perustuisi uskon/uskomiseen?! Tämä ajattelutapa on se juuri millä aivot kaapattiin jo 2000 vuotta sitten ja tänä päivänä niin uskovaiset kuin ateistitkin vaan uskovat kaikkea ja kaikkiin ja kaikista ja uskovat omiin mielipiteisiinsäkin ennen kaikkea.
Mikäli on mahdollisesti ensikertalainen, niin istuskelee vain puolet tuosta, eli ainoastaan vain 3 vuotta.
Riittää kun löydätte ne kolme uutista ja maata missä uutisoitiin 6, eli 666, niin selviää jutun juoni. Muistaakseni ne oli Irlanti, Saksa ja Israel.
Mutta - etsikää - mahdollisesti olen väärässä, ja vain Saksa on oikein.
Alkuperäisenä nuo kolme kuutosta ovat Ulvilan lasten hyväksikäyttötapauksessa. Ja kun tuo näytös tuli finaaliin, niin kerrottiin, että siihen liittyi saatananpalvonta (joka siis todellisuudessa on nyt sitten tämä syntioppiuskonto Paavalilla), ja Suomen liki koko poliisivoimat ovat saatananpalvojien kimpussa ulkomaita myöten. Luultavasti ovat löytäneet 'etsimänsä'.
Ja muistakaa - Päivi Räsänen oli tuolloin itse poliisiministerinä. Älkää tippuko kaikkiin sudenkuoppiin, joita teille nyt kaivetaan.
Tässä on yksi 6, ja se on espanjaksi, maasta ei tieto.
https://www.actuall.com/familia/piden-seis-anos-de-prision-por-citar-la-biblia-en-twitter-y-defender-el-matrimonio/
Ehkä niitä kuutosia on sitten enemmänkin, ja näissä on sama kytkös sitten tuohon hyväksikäyttöön, jota 'maailmanlaajuisesti tutkittiin'. Ainakin Päivi Räsänen kävi 2 kk jälkeen tuosta oikeudenkäynnin päätöksestä ja saatananpalvontauutisoinnista Vatikaanissa ja tästä muutama kuukausi, niin paavi sanoi itsensä (ennenkuulumatonta!) irti ja 'pyhien yllätysten Isä' aloitti 13.3.13. Ehkä sattumaa vain nuo numerotkin, jotka lukuina ja jakeina paljastaat Raamatusta sen totuuden, että todellisuudessa Paavalin Jumala-puhe olikin Saatanaa. Paavali itse nimitti itsensä 13. apostoliksi, eikä ollut koskaan edes tavannut Jeesusta.
Meillä ei todellisuudessa ole minkäänlaista käsitystä, että miten maailmanlaajuisesta jutusta ylipäätään näissä kuvioissa on kyse:
<<Vatikaani jälleen kohun keskellä: Yhteisön jäsen pidätetty epäiltynä lapsipornokuvien hallussapidosta
Vatikaani kertoi eilen, että poliisi on pidättänyt sen Washingtonissa työskennelleen diplomaatin Monsignor Carlo Alberto Capellan Vatikaanin pyynnöstä.
Vatikaani sai tiedon epäilystä Yhdysvaltain viranomaisilta syyskuussa. Vatikaanin mukaan Yhdysvallat olisi halunnut puuttua diplomaatin koskemattomuuteen epäilyn vuoksi jo tuolloin, mutta Vatikaani ei ollut tähän suostunut.
Diplomaatti voi saada 12 vuoden vankeustuomion, jos hänet todetaan syylliseksi rikokseen.<<
MTV-uutiset 8.4.18
<<Teinityttö siepattiin Vatikaanin poliisin seksijuhliin<<
Iltalehti 24.5.2012 klo 15.46
<<Vatikaanin tiedottaja: Pappismies väittää myös, että seksuaalisuuteen tiukasti suhtautuvassa Vatikaanissa on vuosien ajan hankittu nuoria tyttöjä orgioihin.<<
Iltasanomat 22.5.12
Nämä jälkimmäiset uutiset menevät juuri siihen toukokuuhun 2012, kun tuli tämä Ulvilan tapaukseen liittyvä saatananpalvontakohu, jota tuolloin tietysti kummasteltiin ja hämmästeltiin lehdistössä. Mutta se on jo merkillistä - että palstalle johon otin nämä tiedot ylös, ja niissä oli uutinen, että oli järjestetty Vatikaanissa diplomaattien ja poliisien orgioita - tämä uutinen on hävitetty ko. palstalta kokonaan ja muutenkin talteen otettua tietoa siellä muokattu jälkikäteen, joten liippaa liki selvästi Suomea. Kuten muutama muukin merkillinen sensurointiasia.
Katsokaa näitä uutisia ja ihmetelkää.
<<Poliisi tuli paikalle seksin ja huumeiden toivossa – italialainen satanistipankkiiri tappoi ja yritti hävittää ruumiin hapolla<<
21.102016
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000001936109.html?ref=rss
Ja tämä:
<<Katolisen kirkon päämanaaja: Saatana on Vatikaanissa
STT 11.3.2010
Katolisesta kirkosta paljastuneet pedofiiliskandaalit osoittavat, että saatana on tunkeutunut Vatikaaniin, sanoo kirkon päämanaaja.<<
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/3383391
Tämä on ajankohta, kun alkoi Ulvilan oikeudenkäynti ja samalla hetkellä Euroopan ylle laskeutui tuhkapilvi niin, että mitkään koneet eivät lentäneet koko oikeudenkäsittelyn aikana, ja mm. Suomen korkeimmat poliisivalvontaviranomaiset jäivät tuhkamottiin Turkkiin poliisiylijohtajan johdolla. Ja edelleen - Päivi Räsänen oli poliisiministerinä.
.
Venakkomaissa riittää vuokrat syyksi
https://m.youtube.com/watch?v=0NFBXuynzX8
fundamentilismi piireissä on aina tapana "vauhkontua", tapahtui mitä tahansa, "missä vaan", - ilmeisestikään eivät elää, gtai ei ole mitään omaa elämänsä sisätöä !??
jos,on korina, siitä taas tuhannen profetaa, jos jotain maailmalla onnettomuuksia, sei tietnekin "vähintään", - lopun ajat,ja kun "ne toiset" ihmiset niin syntisä, viesti on:
"kääntykää, "MEIDÄN KALTAISEKSEMME" !! --- "ja mietä vielä lisää . . . !!
Vaikka ei tulisi tuomiota, on häpeällistä, että Suomi on vajonnut älyvapaan kommunistidiktatuurin tasolle, jossa ei ole sananvapautta.