sdp ei tiedä,onko verovapaa aamupala olemassa.nyt sdpll tiedoksi kun eivät ymmärrä.sdp marin syö aamupalaa,josta maksettu tuottajalle,tuottaja maksaa myyntiveron,arvonlisäveron.kauppa maksaa myyntiveron arvonlisäveron.kun auto tuo sen aamupalalle,kuljettajan palkasta maksettu vero,auton polttoaineesta maksettu vero,autosta maksettu ostaessa vero,käyttövoima vero,vakutusmaksuissa vero.ja mikä huvittavinta.sdp aamupalan maksaa ja verot suomen kansa,joka on maksanut verot.kun pääministeri syö aamupalan ja menee huussiin paskomaan aamupalan vedessä on vesimaksu ja vero,kun pääministeri huuhtoo aamujätöksen puhtaalla juomavedellä siinä on jätevesimaksu ja vero.varmaan jäi jotain veroa pois sdpn veroasiasta.mutta jos joku muistaa mikä jäi pois niin kirjoittakaa tänne käyn lukemassa mikä sdpn veo jäi pois.terveisin sdp kansanedustaja.helsinki.
sdpn verovapaa aamupala.
Anonyymi
25212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Miten Marin ehtii olla kunnallisissa luottamustoimessa, kun ei ehdi edes kaupassa käydä?
Miten kauas ko. perhe on ajautunut normi-ihmisten elämästä!
Itse nousen ylös 5.45, vien koiran aamulenkille, laitan itseni työkuntoon, herätän lapset kouluun ja päiväkotiin. Ensin valmistan tietenkin heille aamupalan ihan itse. Kaikki olen itse ostanut kaupasta vapaa-ajallani ja omilla rahoilla! Puen pienemmän päiväkotiin ja huolehdin, että koululaisella on kaikki tarvittava mukana. Vien lapset päiväkotiin ja kouluun. Valmistan välipalan koululaiselle.
Olen töissä ja kiire on siellä kova. Töiden jälkeen haen päiväkodista ja teen ruokaa lapsille. Pesen pyykkkiä ja siivoan. Koira lenkille ja iltasadut ja muut iltatoimet lasten kanssa.
Aamulla taas herätys 5.45 jne
Miten tuo nainen ei selviä mistään?
Uusavuton Marin?
Niinpä, anoppi on vielä kotona hoitamassa Emmaa!
Markus Räikkönen! Mitä sinä teet perheen eteen?
Markuksella on kaksianoppia,pane paremmaksi.
Ehtii panna!
Marin on välillä Tampereella ja kuulemma ostaa siellä itse ruuat? Miten usein on siellä? Silti ruokakulut ovat lähes 900 euroa joka kuukausi - kuka siellä syö, jos Marin on Tampereella?
Räikkönen ottaa kaljat mukaan Tampereelle?
No, todella outoa!
Eikö hallintotieteiden tiedekunnassa Tampereella todellakaan opeteta luontaiseduista tai verotuksesta mitään? Mistähän Marin teki lopputyönsä, että edes valmistui?
10 vuotta jäljellä meni! Laiskansorttinen ?
Kuitteja ei julkistaa, koska alkoholi, joka on tarkoitettu edustukseen, on mennyt perheen omaan käyttöön?
Lapsikin tajuaa, että se on väärin?
Suolasäkki taas voimansatunnossa. Jospa hankkisit elämän. Olethan itsekkin kelan elätti. Ja me maksamme sinunkin elämäsi.
Kommarit ei taas muuta keksi! 🤣
Onkohan tuo Marinin joku kymmenestä avustajasta? Silti ei ehdi kauppiaan, siivoamaan, hoitamaan mitään?
Marin se elätti on!
Marin piilottelee kuitteja, koska eivät kestä päivänvaloa, kun taitaa olla alkoholia?
Totta! Riittää kunhan tulee tieto, että mikä suhde noissa kuluissa ruuan ja alkoholin suhteen?
Valehtelulla lyhyet jäljet?
Propaganda Sanna Marinista on perustunut pitkälti siihen, että häntä on kuvailtu ihastuttavana ja menestyvänä, maltillisena naisena, joka käyttää mieluusti aikaansa kodinhoitoon, siivoamiseen ja kuten hyvin muistetaan: vessan puunaamiseen. Nyt hänen lausuntonsa ei vastaa toisiassa enää millään tavalla valtamediassa maalattua henkilökulttia ja vastaus on koettu ylimielisenä ja röyhkeänä.
Sosiaalisessa mediassa onkin muistutettu laajasti valtamedian ahkeraan levittämästä kuvasta, joka menetti juuri kokonaan todellisuuspohjansa.
Millainen henkilö on narsisti niin millainen?
On huolestuttavaa, jos pääministeri ei osaa lukea omaa palkkanauhaansa sen vertaa, että ihmettelisi, miksei ateriaetua ole siihen merkitty.
Miten Marin pystyy hoitamaan valtion asioita, kun on työelämän ja verotuksen peruasioistakin aivan pihalla?
Hyvä kysymys?
Näkyyhän tuo tukipaketin neuvottelutuloksessakin!
No jopa nyt ollaan topakkana haukkumassa Marinia , kyllä on muisti lyhykäinen.Sipilähän ei tyytynyt vain :aamupaloihin: vaan hotkaisi kokonaisia valtionyhtiöitä.
Oletko joku Marinin kymmenestä avustajasta? Miksi avustajista joku kertonut Marinille sääntöjä! Mistä niille maksetaan todella isoa palkkaa???
Olisko poliittises systeemis jotain vikkaa. Italiasta haettu oppii. URKKI tulee ja panee nää demarit viel järjestykseen. Käykää tamminiemes joskus kattoo miten suomen herra tadavallan presidentti nukku ja eli omis tiloissaa. Jokupäivä kohta pääsen urkin kans kalaan. Sitä päivää odotan. Syödään puuroo aamupalaksi ja muuten omat kalat ja perunoita. Ja sit vedetään lärvit.
no nyt sdp maksaa,,,,huonoin vaalitulos sitten 70-luvun,,ylimielinen marin upottaa sdp;n
ohoh