Viinamies juo viinaa yökerhossa ja tapaa naisia.
Raitis mies ei juo viinaa ja on yksin kotona ilman naisseuraa.
t. viinamies
Raitis mies ei juo viinaa ja on yksin kotona ilman naisseuraa.
t. viinamies
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jokus pahimpien krapuloiden aikaan sitä miettii että onko juomisessa mitään mieltä ja pitäisikö se lopettaa vaikka raittiina joutuukin olemaan yksin porukan ulkopuolella ja ilman naisseuraa.
Mutta kun krapulasta selviää on jälleen valmiina lähtemään uudelle kierrokselle yöelämään tapaamaan naisia.
Eipä taida viinamieskään saada seuraa viinan juomisesta huolimatta, kun pitää palstalla hillua sen sijaan että olisi niiden naikkosten tuohon aikaan perjantai-iltana.
Taitaa viinamies vain toivoa saavansa naisia, vaikka todellisuudessa saa niitä vain ja ainoastaan unissaan. Säälittävää.
ei se mitään naisia koskaan saa.. unissaan varmaan joo saa.
MITEN SÄ HELVETTI JAKSAT AINA TÄTÄ SAMAA PASKAA RUIKUTTAA TAJUA SE, ETTEI KUKAAN NAINEN HALUA MITÄÄ KÄNNIÄÄLIÖTÄ
Niinhän sitä voidaan aina sanoa, mutta todellisuudessa nainen valitsee viinamiehen. Raitis mies jää yksin kotiin ja ilman naisseuraa.
t. viinamies
Todellisuudessa nainen ei valitse miestä sen perusteella että mies sattuu olemaan humalassa. Tiedät sen itsekin mutta haluat vaan jankata.
Ei se humalatila ole se ollennainen juttu vaan se, että viinamies on mukana porukoissa ja tapaa naisia.
Raitista miestä ei porukoihin oteta mukaan eikä hän edes naisia missään tapaa.
t. viinamies
Viinamies on niin kovin yksinäinen ja siksi täällä kirjoittelee. Ei ole koskaan ollut naisen kanssa.,on peräkammarin poika joka asuu äitinsä kanssa.