Vääristelypolitiikka taktiikkana.

Anonyymi

Persujen sanomisten vääristely on kilpailijoiden parasta politiikkaa. Meillä on tarpeeksi monta syytä päästä eroon valtavasta virheestä, eli vasemmistovetoisesta hallituksesta. Minkä muun hallituksen aikana kansa on jakautunut näin voimakkaasti ja alkanut näin massiivinen vihanpito? Ei edes Sipilän hallituksen aikana ollut tällaista touhua.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000008031776.html

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimenomaan Sipilän, Orpon ja Soinin PersKeKo-porvarihallitus aloitti tunkkaisen luokkataistelun vuosien jälkeen.

      • Anonyymi

        Höpö höpö. Vihervasemmisto oli melko pitkällä näissä seksuaalisuus- ja sukupuolitrendiensä, sekä monikultturisminsa kanssa levittämässä vihaa kansan keskuuteen. Kun SDP voitti vaalit, niin siinä kävi juuri niin kuin pelkäsinkin, eli se mädätys pääsee ihan uusiin ulottuvuuksii. Ja missä ollaan nyt? Viha- ja valhekulttuurissa, jossa kaikki paitsi vasemmistolaisuus on kohteena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      130
      8866
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5224
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3516
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2424
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      128
      1744
    6. 64
      1703
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      211
      1519
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1387
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1139
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      23
      1111
    Aihe