olin matkassa rahojeni kanssa hakemaan pakettia postissa, niin selvisi miten maksu tapahtuukin verkko maksu tapahtumalla, virkailia vain sanoi se on muuttunut mihin enää palvelua tarvitaan lopulta asijakkaalle,
postistako tuli tavaroiden komero
Anonyymi
686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä tuossa on ongelma?
ongelma onkin siinä kun palvelu ulkoistetaan asijakkaalle, ja virkailia on lähinnä valvoja oikean komeron löytämiseen,
Jos haluat, ettei Suomeen tule maahanmuuttahja, automatisointi on asia, joka pitää hyväksyä. Et voi säästää torttua ja syödä sen.
En nyt snaijannut , jos olet tilannut postimyynnistä etkä maksanut tilatessasi verkossa, on paketissa lasku. Jos et ole pyytänyt sitä sähköpostiin.
Ei kai mitään postiennakkopaketteha ole enää olemassakaan.
Ja niitä narrausviestijuttujakaan ei voi maksaa postissa, paras olla avaamatta edes postimaksupyyntöjä.
Onko niillä vaihteleva käytäntö. Toissa syksynä ostin Torista hitsin ja myyjä laittoi postiennakkona. Maksoin S-marketin postiin sen.
Komero ja komero. Suomessakin on hikikomeroita.
https://www.is.fi/hyvaolo/art-2000010935354.html
🥸Komeroitumista on tutkittu eniten Japanissa, jossa heistä käytetään nimitystä hikikomori.🥸