Demukat ovat ostaneet ikioman mainostilan aamun MTV:n eilisillan puheenjohtajatentin kommentoinneista Puopolon johdolla, Pöllöraadin.
Luoja sitä demareiden niin Kiurun kuin Mariinin ylistystä Kärjen ja Ahtiaisen suitsuttaessa, että rupesi yököttämään ja vaihdoin kanavaa.
Pöllömpää raatia saa hakea. vaalien manipulointia törkeästi!
MTV:n puheenjohtajatentin kommentointi
6
93
Vastaukset
- Anonyymi
Jo on unohdettu pääministeri Marinin (sd) aamiaiset "veronmaksajien pöydissä" tai kammottavaan velkaikeeseen upottaminen vetelien etelän makaronien hyväksi.
Pöllöraati oli demarien ostama ja maksama vaalilähetyksen kommentointia maikkarilta Marinin pimatson julkisivun kiilloittamiseksi takaisin. - Anonyymi
Valtamedian tehtävä ei nykymääritelmän mukaan ole "vallan vahtikoira" vaan "vallan puudeli". Nuolee vallankäyttäjää ja haukkuu opposition.
Tämä on tunnettu toimintatapa useissa demokratialtaan heikoissa tai rapautuvissa maissa, joihin suomikin nykyään kuuluu.- Anonyymi
Onko Suomen tulevissa vaaleissa vaalitarkkailijat?
Nimittäin eduskuntavaalien tulos välillä perussuomalaiset vs demarit dunkkaa edelleen. Demarien voitto 7000 äänellä?!
Varmaan ovat vaalitarkkailijat tarpeellista!
- Anonyymi
Onko oikeusvaltion periaatteiden mukaista, että media toimii vallan puudelina?
- Anonyymi
Kun kovasti jankkaat niin alat itsekin uskoa juttusi??
- Anonyymi
Laajasalon opistossa koulutettujen toimittajien päähän on noussut "kultavesi" sinne tänne kumarrellaan poliitikkojen persuuksia lipitellen..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393860Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3412993Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91892Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23761- 65751