MTV:n puheenjohtajatentin kommentointi

Anonyymi

Demukat ovat ostaneet ikioman mainostilan aamun MTV:n eilisillan puheenjohtajatentin kommentoinneista Puopolon johdolla, Pöllöraadin.
Luoja sitä demareiden niin Kiurun kuin Mariinin ylistystä Kärjen ja Ahtiaisen suitsuttaessa, että rupesi yököttämään ja vaihdoin kanavaa.
Pöllömpää raatia saa hakea. vaalien manipulointia törkeästi!

6

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo on unohdettu pääministeri Marinin (sd) aamiaiset "veronmaksajien pöydissä" tai kammottavaan velkaikeeseen upottaminen vetelien etelän makaronien hyväksi.
      Pöllöraati oli demarien ostama ja maksama vaalilähetyksen kommentointia maikkarilta Marinin pimatson julkisivun kiilloittamiseksi takaisin.

    • Anonyymi

      Valtamedian tehtävä ei nykymääritelmän mukaan ole "vallan vahtikoira" vaan "vallan puudeli". Nuolee vallankäyttäjää ja haukkuu opposition.

      Tämä on tunnettu toimintatapa useissa demokratialtaan heikoissa tai rapautuvissa maissa, joihin suomikin nykyään kuuluu.

      • Anonyymi

        Onko Suomen tulevissa vaaleissa vaalitarkkailijat?
        Nimittäin eduskuntavaalien tulos välillä perussuomalaiset vs demarit dunkkaa edelleen. Demarien voitto 7000 äänellä?!
        Varmaan ovat vaalitarkkailijat tarpeellista!


    • Anonyymi

      Onko oikeusvaltion periaatteiden mukaista, että media toimii vallan puudelina?

    • Anonyymi

      Kun kovasti jankkaat niin alat itsekin uskoa juttusi??

      • Anonyymi

        Laajasalon opistossa koulutettujen toimittajien päähän on noussut "kultavesi" sinne tänne kumarrellaan poliitikkojen persuuksia lipitellen..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      63
      8847
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5524
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4976
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3460
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2641
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe