Raisa= venäl. nimi, Räsänen= suomal. nimi- ja Räsänen mahdollisesti historiassa , taustassa löytyy nimenä viitauksia kansan tajunnassa?
EU-kokous, venäjä ja suomi- kaikki siis samassa yhteydessä on PIILOVIESTI, jollaisia illuminaatti eli maailmaa joht5ava salaseura- esim vapaamuurarit, sionismi, , satanismi vatikaani, jne käyttävät maailmaa johtavissa salaseuroissaan?
https://duckduckgo.com/?q=illumnaatti nwo suomi&t=hc&va=u&ia=web
ILLUMINAATTI-piiloviesti Raisa Räsänen EU-kokous, jne
10
167
Vastaukset
- Anonyymi
piiloviestit
piiloviestit mediassa
https://duckduckgo.com/?q=subliminal message&t=hc&va=u&iax=images&ia=images - Anonyymi
samaa outoa on Alec Bladwin-jutussa?
piiloviersti: 'filmikuvaaja-nainen'.... tomiiko piiloviestinä? vaikka aika esilläolevana tuo viesti on, mutta ajatteleeko sitä sen enempää- joten se jää piiloviestiksi?
ja sitten 16.10.1999....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17146365/sipe-missa-olit-16--lokakuuta-1999-tapaus-ei-vanhene - Anonyymi
arjalainen blndi- eli vaaleaverikkö-
on siis vaaleatukkainen sinisilmäinen saksalainen nainen- ( oikeastaan pohjoismaalainen, joita sinne o levinnyt?)- ja tämä naistyyppi ola natsien ihanne, ja mm. saksassa oli nämä naistyypit esim. elokuva- ja viihdetähtinä suosituja tuohon aikaan.
Sama natsi-ihannenaistyyppi siirrettiin sitten sodan jälkeen Hollywoodiin?
- Anonyymi
Että vitut kirjaimesta tai parista, kunhan teoria löytyy?
- Anonyymi
salaliitto siirsi keskustelun maailman menoa -palstalta tänne piiloon.
- Anonyymi
Piiloviesti on tässäkin tapauksessa kuviteltu viesti jonka ymmärtää vain harhainen mieli.
Muille siinä ei ole mitään.- Anonyymi
kyllä piiloviesti on näkyvillä- mutta ei etu-alalla yleensä.
toki illuminati-toimijat haluaa salata ja leimata asian epätodelliseksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17167022/media--kayttaa-piiloviesteja--miksi-miten-niilla-vaikutetaan-ja-kehen-esimerkkeja-piiloviesteista-
- Anonyymi
En usko tuohon nimiteoriaan, liian kaukaa haettua. Ei kokous liity automaattisesti asiaan, mutta kaipa sekin parempi pohtia läpi varmuuden vuoksi, kuin olla pohtimatta.
- Anonyymi
Tuleva ruoka ja polttoaine pula luodaan tarkoituksella ehkä jo tämän syksyn aikana. Viimeistään ainakin 2023 vuoden loppuun mennessä.
On kirjoitettu nyt ajettavaan agendaan.
Tällä saadaan tyhmät lampaat hyväksymään Digi ID jolla voidaan alussa säännöstellä tuotteita joiden pula on tarkoituksella aiheutettu. Lampaille käytäntö uppoaa täydestä kun ovat niin yksinkertaisia. Koko Digi ID lanseeraus tarkoitus on alusta alkaen ollut ihmisten hallinta. Koronapassi oli vain pieni testi hallinan testauksessa. Ole kiltti ja tottele saat etuja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4726733Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1984008Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112553Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit302164Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1481521Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?791376Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861238- 711214
- 681196
- 481129