Mikäs tuo oikein onkaan?
Sinnemäki rikostutkinnassa?!!
Anonyymi
2885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei sovi pormestariksi!
Jussi on paras! Sinnemäki rikostutkinnsssa!
Taas joku vihreä julkisuudessa jostakin "rötöksestä". Vai että pormestari.
Miksihän poistetaan ihan julkinen tieto?
Jussi pormestariksi! ❤️
Toisia syytetään, mutta vihreiden omat toimet hyväksytään ilman kritiikkiä...
Miksi ylläpito poistaa julkisen tiedon Sinnemäen rikostutkinnasta?
Olisi myös hyvä tutkia, onko jotkin Rakennus yhtiöt maksanu Sinnetmäelle, Malmin lentokenttä alueelle rakentamisesta. Saattaa löytyä luurankoja kaapista. Tässä ihmiset näette miten Vihreät toimii. Mulle ja kavereille kaikki ja muille ei mitään.
Vihreät yöks
kyllähän vihreät on kautta aikojen ollut rikollisin puolue ovat tunkeutuneet ihmisten navetoihin , tarhoihin ,elokapinaporukat tukkii katuja ,häiritään metsäkoneurakoitsijoita, ja kaikkea muuta haitta toimintaa .
Sinnemäki sanoo kertoneensa puolueelleen esitutkinnasta ennen ehdokkaaksi asettamista.
Ajatelkaa: #vihreät ajaa tietoisesti pääkaupungin pormestariksi henkilöä, jota epäillään virka-asemansa väärinkäytöstä - ja puolue pitää tämän tiedon salassa äänestäjiltä!!!
Ei jatkoon Sinemäku!
Asia tuotiin nyt esille vain vaalitulokseen vaikuttamisen takia. Sama kuin pääministerin aamupalakohu varmasti laski demarien kannatusta.
Höpö höpö! Kyllä totuus aina tulee julki, onneksi nyt ajoissa!
Turha uhrautua vihreät!
Marin maksattaa ukkonsa kaljat veronmaksajilla!!!
Vihreästä ei hyvää seuraa!!!
Jos näistä paljastuksista vastustajille hyötyä olisi haettu , niin ei niitä olisi viimetinkaan kannattanut jättää .
Moni on jo äänensä antanut..
Sinnemäki on antanut kaavoitusetuja Stadissa vaalikampanjatukijalleen
https://www.suomenuutiset.fi/pihla-viitala-on-tukenut-anni-sinnemaen-vaalikampanjaa-mukana-kampanja-avauksessa/
Vasemmistoliitolla on hyviä ehdokkaita valtuustoon.
Sanna Marin maksattaa ruokansa veronmaksajilla!
Vasemmistoliiton Veronika Honkasalo 537
Hei nyt kerron ,mitä lääkärit teki minulle.Väärä diaknoosi ,väärä hoito,väärä lääkitys.Ajoivat minut lääkkeillä itsemurhan partaalle.Nyt ,kun yritän saada korvausta ,en saa mitään.Suomen lääke vahinkovakuutuksen mielestä ei ole mitään perusteita korvata.Eikö ole todella suuri vääryys.Menetin työurani.
Ei sovi Sinnemäki pormestariksi. Erota saisia ja vastata teoistaan!
Riittää jo Helsingin pilaaminen ja tiivistämisideologia: Jätkäsaari, Kalasatama, Malmin lentokenttä, Elielin aukio, Eteläsatama.... kaikki suunnitelmat olleet huonoja ja rumia.
Ei ole kaunistaneet ympäristöä! myös kulttuurihistoriaa tulee kunnioittaa ja sitä vihreät ei tee! Älä äänestä vihreää!
Jaaha Haagan isännöinti Lindroos ja Kiinteistönhoito Juntunen ovat kunnostautuneet taas. Asunnossani on jälleen luvattomasti käyty. Ketäköhän ovat päästäneet luvattomasti sisälle. Huomasin, että Bluray soittimen kaukosäädin oli varastettu. Perkele ja poliisi ei tee mitään Helsingissä asialle ,mä en ole edes ainoa jota kiusataan tällä tavalla. Asuntomurtojenhan on raportoitu olleen riesa Pääkaupunkiseudulla jo vuosien ajan. Ilmeisesti samanlaisesta kiusanteosta on ollut kyse jo vuosien ajan ympäri pääkaupunkiseutua monella muullakin. Poliisi selittelee ainoastaan, että on mahdotonta tapahtua tällaista koska talkkarit eivät saa päästää ketään sisään asukkaalta kysymättä. No mitähän varten maassa on poliisi ja tuomioistuinlaitos, jos kukaan ei tee mitään kiellettyä. Mikähän pultti kyseisen poliisin päässä on irti, kun tuollaisia puhuu. Kuka kiusaa tekee uskonlahkot vai laitavasemmiston edustajat. Molempien toimintatapoihinhan tällainen kuuluu. Vai ovatko asialla molemmat samaan aikaan. Vanhempanihan olivat molemmat skdl- nilkkejä ja sen perusteella laitavasemmisto voi kiusata minua koska en suostu liittymään heidän joukkoonsa. Osa sukulaista varsinkin Savossa on taas jotain ihme hihhuleita vaikuttaisivat Mormoneilta vaikka ovat näennäisesti Helluntailaisia. Joka tapauksessa toiminta on epämiellyttävää ja tuomittavaa.
Vihreä siirtymä = elokapinallisia kannetaan putkaan.
Roskaa alusta loppuun POISTOON
Kohta Haavisto?