Tieto säteilyn vaaroista piti peittää uusiin aloituksiin

Anonyymi

Miten asia voi olla niin arka? Koska raha?

https://aamuset.fi/artikkeli/1612639551/Tukiasemien sateily huolettaa Turussa

"Sijoittamista pohditaan kaavoituksen, ei terveyden näkökulmasta... Kodistaan ei voi paeta. Pienet lapset ja vanhukset altistuvat säteilylle ympäri vuorokauden.. Eniten altistaa matkapuhelin, silloin kun sitä käytetään kalloa vasten.  On viisasta laittaa laite pöydälle ja olla siitä hiukan kauempana."

https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/78545/Sateilymittari parahtaa ja nayttaa taysia lukemia Turun keskustassa

"Suomessa säteilyn vaikutuksia tutkitaan insinöörien johdolla, ei lääketieteellisestä näkökulmasta. Suomessa Säteilyturvakeskus nosti esiin lasten kännykänkäytön vaikutukset vasta viime helmikuussa. Tukiasemia ei saisi missään nimessä olla asuinrakennusten katoilla tai tiloissa, joissa ihmiset altistuvat säteilylle usein...

Jos jokin lääke aiheuttaisi samanlaisia oireita kuin säteily, olisi se vedetty jo aikoja sitten pois myynnistä."

Tämän julkisamisen takiako uusia hölynpöly alotuksia lyötiin hullunlailla tänne?

Onko asialla sama mies, joka väitti IS:n mielipidepalstalla, että ydinsäteily on vaaratonta, ja että ydinvoima on voittaja?

Onko kyseessä sama vuosikausia täällä häiriköinyt, joka ateismipalstalla antoi ilmi, että ihan sama mikä hullu hän on, kunhan saa käyttää valtaa?
Hänen pääasiallisia olinpaikkojaan näyttää olevan nato, historia, ateismi, ja mikä alue hänelle on tärkeä, hänen itsensä kaltainen, sen hän haluaa vallata itselleen ajamalla ihmiset pois sieltä haukkumalla ja trollaamalla.

17

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16975778/palstan-aktiivisin-kirjoittaja-ja-lukija

      "Vaikka olis millainen pisshuvud tahansa, niin kunhan on valtaa ja asema
      Kuten sinulla arvon Miäkiä. Typerä Luterilainen paskaläjä"

      Sama mies kun S24:n häirikkö? Epäilen, että tyypillä saattaa olla päässään kasvain, joka aiheuttaa käytöstä, jota aiemmin vanhaan aikaan sanottiin riivatuksi. Samankaltainen muiden mollaus yms. jatkunut vuosia. Haukkumisen kohteena "normaalit ihmiset", Venäjä, ja kaikki, jotka eivät ole hänen kaltaisiaan, sekä uskonnolliset.
      Kyse täytyy olla vakavasta sairaudesta, jonka takia, jos Laaksonsairaala juttuihin on uskominen, hän on ollut jo hoidossa, pakkomielteisten "Venäjä hyökkää" -juttujen takia.
      Eikö tyypin päätä ole kuvattu? Kasvain saattaa aiheuttaa pakkomielteistä käytöstä.

      • Anonyymi

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16961646/laakson-sairaalan-politiikka-

        Unohdin mainita senkin, että tyyppi elelee -40 luvun sota-aikaa jutuissaan. Kaikessa kuvaa omaa sielun elämäänsä, sotaa, kuolemaa ja valheita.

        Ehdotan siis, että jos S24:llä tulee tärkeää tietoa esiin, niin se kannattaa tallentaa, ennenkun se ehditään massapostata uusien roska aloitusten alle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16961646/laakson-sairaalan-politiikka-

        Unohdin mainita senkin, että tyyppi elelee -40 luvun sota-aikaa jutuissaan. Kaikessa kuvaa omaa sielun elämäänsä, sotaa, kuolemaa ja valheita.

        Ehdotan siis, että jos S24:llä tulee tärkeää tietoa esiin, niin se kannattaa tallentaa, ennenkun se ehditään massapostata uusien roska aloitusten alle.

        no kun esim NYT koko EUn säteilymittarit ei toimi- mm. Tampereella ollut kohonnut säteily, ja laajalti euroopassa...

        mutta kukaan ei kerro....media on vaiennettu...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        no kun esim NYT koko EUn säteilymittarit ei toimi- mm. Tampereella ollut kohonnut säteily, ja laajalti euroopassa...

        mutta kukaan ei kerro....media on vaiennettu...

        Koska nyt on Euroopanlaajuinen ja isompikin säteily ilmassa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska nyt on Euroopanlaajuinen ja isompikin säteily ilmassa?

        Stubb antoi luvan vapaasti tuoda nyt ydinase-varustekua Suomeen


    • Anonyymi

      Piti vielä sanoa, että hänen pakkomielteinen tarpeensa on osoittaa, että muut sotivat, mutta hän ei. USA:n, Israelin ja lännen asioihin hän ei uskalla koskea, ja Georgiaa ja Ukrainaa hän puolustaa fanaattisesti.
      Kannattaa seurata Verkkouutiset lehteä jos uskaltaa. Se näyttää olevan länsisuuntautunut. Sieltä saattaa tyypin löytää...

      "Verkkouutiset ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:
      Tarkoituksena tietojen tallennus laitteelle ja/tai laitteella olevien tietojen käyttö"

      Ketkä ovat sen lehden kumppaneita?

    • Anonyymi

      suomi on niin läpeensä korruptoitunut
      tehdään toisille pahaa rahasta, helposti

      Ihmisten, ne jotka vielä ajattelevat
      pitää aloittaa puolustamaan kotiaan, maataan

      Jos kaikki lyö toisiaan, se on sisällissota.

      Nää 5g tornit, koronan varjolla tökittävät injektiot,
      maan perustuslain pilkkaamiset, poliitikkojen etääntyminen realista,
      lääkäreiden korruptio

      Puolustakaa Suomea, puolustakaa rehellisyyden palauttamista,
      puolustakaa yhteisiä pelisääntöjä,

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Täälä häiriköivä spämmääjä on joku Suomi24 valvojista!
      Aina kun tulee asiapitoinen kirjoitus joka todistaa rahanahneiden ja vihervasemmiston tekemiä vääryyksiä, alkaa häiriköinti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Onko kyseessä sama vuosikausia täällä häiriköinyt, joka ateismipalstalla antoi ilmi, että ihan sama mikä hullu hän on, kunhan saa käyttää valtaa?
      Hänen pääasiallisia olinpaikkojaan näyttää olevan nato, historia, ateismi, ja mikä alue hänelle on tärkeä, hänen itsensä kaltainen, sen hän haluaa vallata itselleen ajamalla ihmiset pois sieltä haukkumalla ja trollaamalla."

      Ehkä hänet on palkattu tänne ilkkumaan kaikkea ihmisyyteen kuuluvaa. Tai sitten mielenterveys vain on sillä tasolla. Tai sitten hän on ohjelmoitu robotti lisäämään riitaa ja VASTAKKAINASETTELUA.

      Eikö joskus puhuttu siitäkin että laittavat yllyttäjiä provosoimaan jotta "terroristit paljastuisi" kun tarttuvat syöttiin. Liekö suunnitelma vielä voimassa tai joku vain on jämähtänyt siihen rooliin.
      Ainiin ja vielä ne häiriintyneet trollinmetsästäjätkin, joiden uskonto on jahdata "trolleja".

    • Anonyymi

      Kun meidän pikkukylään tuli Elisan 5G tornit ei ole päivääkään ollut etteikö päässä vingu ja humise.

      Tulkoon pian se päivä kun ELISA TUHOUTUU!!
      Tulkoon pian se päivä kun YLEn masto romahtaa!!

    • Anonyymi

      Odotan sitä päivää kun ihmiset huomaavat saastaksi kädessään olevat toimimattomat kännykät!

      Jes. 2:20
      Sinä päivänä ihmiset viskaavat pois myyrille ja yököille hopea-ja kultajumalansa, jotka he ovat tehneet kumarrettaviksensa.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Näin väittää rahan haluaja vaikka ei oikeasti tiedä asiasta.

        Jos tulee ääntä eli ääniaaltoja eli värähtelyä niin siihen reagoi korvankin hienot värekarvat kuuloaistimuksena.

        On keksitty ääniase. Kaikenlaista aaltoa ja värähtelyä joka koskettaa soluja kudoksia, niiden vaikutusta ei kukaan tiedä maitsi niistä kärsijät.

        Tulevaisuudessa kaikki elämää tuhoava tekniikka on tuhoutunut ikuisesti. Silloin ei myöskään enää tarvitse kuunnella eikä lukea välinpitämättömien rahanahneiden valheita koskaan enää.


      • Anonyymi

        "Vaaralliseksi" :)

        Nykytasot eivät aiheuta välitöntä merkittävää haittaa eli vaaraa.

        Pitkäaikainen altistus sen sijaan voi aiheuttaa merkittäviä haittoja, esim. hormonaalisia ja hermostollisia ongelmia ja sairauksia. Kummasti on aika monella Alzheimer, MS tai aivosyöpä. Koulussa lapset ovat aivan erikoisesti muuttuneet ADHD-käytöksisiksi ja väsyneiksi, työpaikoilla on kroonista väsymysoireyhtymää ja töuupumusta, joita ei edes tunnettu, viakka työ on nykyään kevyttä ja esimiestyö laadukasta. Kasvatuskin on nykyään hyvin laadukasta.
        Kaiken pitäisi olla hyvin, mutta miksi ei ole?


    • Anonyymi

      Pirkka vahva alumiinifolio pään ympärillä auttaa asiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8488
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      99
      4025
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3892
    4. 55
      3363
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      42
      2694
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1854
    7. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      363
      1834
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      44
      1783
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1741
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1501
    Aihe