Taisi vielä sosialistisempi AJ viedä punikkien äänet?
Kommunistia ei valittu
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Happamia, kovin on happamia. Pulinat pois, kansa on puhunut. 444 ääntä, kylläpä Lapualla on kommunisteja.
Puoluekantaa voi muuttaa. Se on paljon helpompaa kuin moni muu asia. Ennen sotia moni kommunisti muutti poliittista kantaansa, kun heitä käytiin puhuttelemassa.
AJ sai saman verran ääniä yksin kuin persut yhteensä.
Ei hyvältä näytä. Onko Annelilla edes kissaa?
Kannattaisiko nyt sinunki olla hiljaa.
Vaalit on käyty.
Ei sun kissivitsit naurata.
Vituttaako?
Jostain kaukaa kuuluu sellaista perusininää. Aivan kuin joku valittaisi. No taisi olla vain perussääski. Nykyään on niille hyvät torjuntavoiteet.
Annelia eivät takuulla äänestäneet entiset saati nykyiset persut! Arveen ääniä hän kyllä söi ja paljon.
Lahtariilla pussihousut väpättää.
Tuleeko Lapulle nyt demokratia.
Kuinkas meirän suvun, rahasampo, lakkaa toimimasta. Herranjumala, alakaako sosialisointi ny. Äkkiää suvun Verna kupit talteen ennenkuin punikit tuloo ja ne särköö. Ei niilloo mitää ymmärrystä eräs porsliinin päälle... vapauresta ja nälijästä ne ymmärtää kurkku suarana mölistä.
Ne on muuten Myrna-kuppia.